Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nové turistické centrum Punkevních jeskyní zahájí provoz v září

Blansko - Nové turistické centrum Punkevních jeskyní v Moravském krasu zahájí provoz 5. září. Jde o moderní objekt z betonu a skla, který nechali postavit speleologové za 48 milionů korun. Do října bude ve zkušebním provozu. Do té doby bude upravený také okolní areál, řekl dnes ČTK vedoucí Správy jeskyní Moravského krasu Jiří Hebelka. Připomněl, že Punkevní jeskyně jsou nejvyhledávanější přírodní prostorou v ČR. Ročně do nich zavítá asi 200.000 turistů. Zájem o ně vzrůstá.
    Tvůrci nové budovy, kterou se bude vcházet do podzemí, jsou architekti Gustav Křivinka a Aleš Burian. Vytvořili například brněnskou AZ Tower, jenž je se svými 111 metry nejvyšší budovou v ČR. Stejně jako u tohoto a dalších projektů použili architekti i u budovy jeskyní nejmodernější řešení. Tím je objekt ve srovnání s ostatními turistickými centry u jeskyní v ČR výjimečný. Obvykle jsou totiž vyrobeny z přírodních materiálů.
    Jeskyně budou od 31. srpna do 4. září uzavřeny kvůli stěhování speleologů, vybavení a obchodů do nové budovy a 5. září se opět otevřou. Stavební práce potrvají do října. Je ještě nutné strhnout objekt se starými záchodky a upravit okolí.
    Dlouhá desetiletí plnila funkci turistického centra před Punkevními jeskyněmi přízemní budova stojící pod strmou skalní stěnou, z níž opadávaly kameny. Tento objekt byl stržen.
    Místo něj vznikla nová budova. Punkevní jeskyně jsou vyhledávané turisty nejen kvůli bohaté krápníkové výzdobě. Jsou propojeny se dnem propasti Macochy a lákadlem je i jejich podzemní plavba v člunech.
Autor: ČTK, 10.08.15 14:50
Návštěvnost: 2629 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.