Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vnitroblok v Praze na Žižkově mají nahradit parkovací místa

Praha - Vnitroblok v Koněvově ulici v Praze na Žižkově má zmizet, nahradí jej parkoviště pro 25 aut. Zelení z Prahy 3 s údajně necitlivou úpravou nesouhlasí. Investor se brání. Prý se nedopustil ničeho špatného. A s projektem souhlasí i radnice.
    Zeleným vadí, že mezi ulicemi Koněvova, Rečkova, Biskupcova a Jana Želivského zanikne dříve zelený vnitroblok a na jeho místě bude parkoviště. "Jedno parkovací místo nabízí investor na webu za 390.000 korun a většina z nich je údajně prodaná, ačkoli pro výstavbu dosud neexistuje povolení," tvrdí opoziční zastupitel Ondřej Rut (SZ).
    Plánu vybudovat parkoviště předcházela oprava zchátralého domu a výstavba půdních bytů. Společnost Půdy real s.r.o. podle jednatele, který si nepřál být jmenován, argumentaci zelených nechápe. "Když jsme nemovitost pořizovali, byla neobydlená a dělala ostudu, vše kolem bylo neprostupně zarostlé," tvrdí investor, podle kterého se díky investici prostor kolem zkultivoval. Projekt má prý navíc podporu radnice.
    "Je třeba zdůraznit, že se v tomto případě nebude rušit žádná zeleň a nepokácí se stromy. Vnitroblok nikdy nebyl zelený idylický kout, někteří majitelé bytů v něm navíc dlouhodobě parkovali," uvedla mluvčí městské části Iva Vojtková. Investor má podle ní v úmyslu rekultivovat prostředí, včetně nové výsadby zeleně. "Navíc ubyde aut, která parkují na ulici," doplnila.
    Zeleným se nelíbí ani v posledních letech stále častější nástavby domů. "Půdní nástavby jsou často necitlivé, předimenzované a vedou k narušení typické střešní krajiny a charakteru tradiční žižkovské zástavby. Na Žižkově jsou takových odstrašujících případů desítky," tvrdí zelení.
Autor: ČTK, 04.08.15 19:10
Návštěvnost: 2256 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.