Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům St. Kilda v Melbourne od MAKE architecture

Rodinný dům v pobřežní čtvrti St. Kilda na jihovýchodě Melbourne v sobě odráží australskou pohostinnost. Klient oslovil architektku Melissu Bright z melbournského ateliéru MAKE, aby navrhla místo, které se bude podobat „oblíbené hospodě na růžku“, kde nebude trávit čas pouze se svojí rodinou, ale také sousedy a mnoha přáteli. Vzniklo tak dvoupodlažní rozšíření stávajícího bungalovu s výrazným dřevěným štítem obráceným do zahrady. Mohutný sokl z pohledového betonu propojuje vnitřek domu s okolím a zároveň vytváří místo k posedávání a venkovnímu stolování. V přízemí se nachází kuchyně s jídelnou, odkud je přímý vstup na zahradu. Ke zpříjemnění pobytu přispívá oboustranný krb, který lze využívat z kuchyně i zahrady. Vzdušná střešní nástavba je pravým opakem masivního betonového soklu. V podkroví, kde se nachází ložnice, tvoří stěna z  malých dřevěných dílů, které slouží jako ochrana před slunečními paprsky i nežádoucími pohledy.
Autor: Petr Šmídek, 24.05.15 11:05
Návštěvnost: 748 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.