Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vesnická ordinace v katalánském Paüls od vora arquitectura

Paüls je malebná horská vesnice se šesti stovkami obyvatel. Obec leží přibližně sto kilometrů jižně od Tarragony. V roce 2014 do husté zástavby na příkrých jihovýchodních svazích přibyl šedivý objekt lékařské praxe od barcelonského ateliéru vora arquitectura vedený dvojicí architektů Pere Buil a Toni Riba. Svým tvarem i šedou omítkou dům dokonale splývá s okolní architekturou. Z ulice se dům tváří jako přízemní šedivý kvádr s nízkou sedlovou střechou a dvojicí otvorů (dvoukřídlé vstupní dveře a francouzské okno do ordinace). Přes svůj uzavřený vzhled jsou symetricky řešené dispozice světlé a přehledné. Po vstupu do objektu se z čekárny nabízí panoramatický výhled na okolní hory. Ve vstupním podlaží se kromě čekárny nachází také dvě ordinace. Ve sníženém spodním podlaží pod úrovní ulice, kam se dá kromě po schodišti svézt i výtahem, se nachází odpočinkové místnosti, kde by se pacienti měli cítit “teple a bezpečně“,  zatímco vyšší horní podlaží s ordinacemi by mělo působit “světle a lehce“.
Autor: Petr Šmídek, 23.07.15 16:05
Návštěvnost: 1666 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.