Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brána Expo v Miláně od Alessandra Scandurry

V areálu nového výstaviště na severozápadním předměstí Milána v současnosti probíhá EXPO 2015, nejvýznamnější přehlídka architektury tohoto léta. Tomuto pestrobarevnému reji roztodivných tvarů kontruje v centru města na Piazza Castello dvojice impozantních bílých objemů “Expo Gate“ připomínajících starobylé stupňovité pyramidy. Prázdný transparentní návrh (vzešel ze soutěže) od milánského architekta Alessandra Scandurry je dočasný pavilon, které který od začátku května do konce října slouží nejen jako informační centrum a k předprodeji lístků, ale také jaké otevřená platforma k pořádání přednášek, výstav a společenských událostí spojených s letošním tématem “Nakrmit planetu, energie pro život“. Oba bílé pavilony jsou umístěny symetricky na osu hradu Castello Sforzesco, dřívějšího sídla milánského vévody, jehož obranný systém navrhoval Leonardo da Vinci. Nová brána se odkazuje na hlavní bránu světové výstavy, která se v Milánu uskutečnila v roce 1906. Autor chtěl svým návrhem poukázat na konání světové výstavy „aniž by brána musela hrát ústřední roli“. Dočasný pavilon představuje „důmyslná kombinace jednoduchých stavebních prvků z plně recyklovatelných materiálů".

Více informací >
Autor: Petr Šmídek, 23.07.15 12:00
Návštěvnost: 1659 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.