Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Pardubicích by se mohl stavět letištní terminál příští rok

Pardubice 21. července (ČTK) - V příštím roce by mohla v Pardubicích začít výstavba dlouho plánovaného letištního terminálu. Město a hejtmanství však chtějí stavbu ještě víc zlevnit, minimálně o 50 milionů korun na 250 milionů korun. ČTK to řekl hejtman Martin Netolický (ČSSD).
    "Byl bych rád, kdyby v příštím roce začala aspoň stavba, do částky je zahrnuté parkoviště a příjezdová silnice. Potřebujeme rozumně velké regionální letiště, žádné megalomanské stavby," řekl hejtman.
    Letiště už část provozu zmodernizovalo v minulosti. S pomocí evropských dotací v roce 2012 dokončilo opravy palivového zázemí, pojezdových a spojovacích drah za více než 250 milionů korun.
    Následovat měl terminál, který se nakonec měl po průtazích stavět loni. Firmy jej však chtěly postavit za 400 milionů korun, což bylo nad možnostmi letiště. Zlevnění na 300 milionů korun se nakonec zástupcům města a hejtmanství přestalo pozdávat. "V Karlových Varech mají terminál za 100 milionů korun a je v něm i zázemí pro vedení letiště a kanceláře," řekl hejtman.
    Podle předsedy představenstva společnosti East Bohemian Airport Pavla Svobody letiště nebude bez nového terminálu konkurenceschopné. "Všechna konkurenční letiště, Karlovy Vary, Brno, Ostrava, už mají postavený terminál, Pardubice tahají za kratší konec provazu," řekl ČTK. Firmu East Bohemian Airport vlastní ze dvou třetin město, z jedné třetiny kraj.
    Pardubické letiště přišlo kvůli oslabení rublu a krizi na Ukrajině o značnou část cestujících z Ruska, která tvoří hlavní klientelu. Problémy začaly už loni. Od září proto bude mít společnost East Bohemian Airport nové vedení. Ředitele Michala Červinku nahradí Helena Šmejková z ČSA.
    "Nová ředitelka nám do tří měsíců předloží byznys plán. Ve vedení města jsme se shodli na tom, že terminál stoprocentně potřebujeme," řekl pardubický primátor Martin Charvát (ANO). Otázkou podle něj je, na jaké ceně se náklady zastaví. "Z praxe vím, že například klimatizaci umějí čeští dodavatelé udělat levněji," dodal primátor.
Autor: ČTK, 22.07.15 10:30
Návštěvnost: 3735 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
zase nějak chybí ... raval 22.07.15 12:05
Námitka Michal 22.07.15 21:59
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.