Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům ve švédském Nacka od HHL

Ve čtvrti Nacka na jihovýchodě Stockholmu postavila trojice místních architektů Hermansson Hiller Lundberg minimalistický rodinný dům. Kvádr ze světlé omítky je tvořen masivními pilíři a překlady, které dávají jasně tušit tektoniku celého domu. Je však nutné přiznat, že členění do jednotlivých segmentů je pouhým zdáním vytvořeným spárami v celistvé omítce.
Na rozdíl od tradičních rodinných domů ve Skandinávii, které se snaží vést dialog s okolní krajinou a co nejsnáze do ní zapadnout, tento je výjimkou, která hrdě stojí na mohutném betonovém podstavci. Nadčasová forma si bere příklady v dávných předobrazech. Hluboko zapuštěná okna a západní lodžie propůjčují návrhu výraznou plastičnost. Na rozdíl od vnější členitosti je vnitřní prostor zcela jednolitý (podlaha, stěny i strop ve stejném tónu).
Autor: Petr Šmídek, 19.07.15 14:40
Návštěvnost: 1311 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.