Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Výstava Dědictví Karla Velikého se otevírá na Pražském hradě

Praha - V Tereziánském křídle Starého královského paláce na Pražském hradě je ode dneška přístupna výstava Dědictví Karla Velikého. Výstava vznikla v rámci mezinárodního projektu Kolébky evropské kultury. Podíleli se na něm partneři z Belgie, Nizozemska, Německa, Slovenska, Slovinska, Chorvatska a Itálie.
    Mezi třemi stovkami exponátů jsou poprvé vystaveny významné památky z českých sbírek včetně zrestaurovaných nálezů z unikátního pohřebiště v Lumbeho zahradě Pražského hradu. Podle kurátorky Jany Maříkové Kubkové z Archeologického ústavu expozice návštěvníky přiměje k zamyšlení o tom, co máme v Evropě společné či rozdílné.
    Putovní výstava byla už instalována v belgickém městě Ename a v italské Ravenně. Na Pražském hradě bude otevřena do 14. října. Program pro žáky a studenty je chce přivést k vnímání pestrosti historie a k poznání oborů, které přinášejí do učebnic základní dějepisná data.
Autor: ČTK, 17.07.15 10:00
Návštěvnost: 1708 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.