Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Komise doporučila zrušení výběrového řízení na vizuální styl NG

Praha - Hodnotící komise výběrového řízení na vytvoření nového vizuálního stylu včetně nového loga Národní galerie (NG) v Praze v prvním kole nedospěla k jednotnému závěru a doporučila zrušení výběrového řízení. To NG vypsala letos v březnu. ČTK to dnes sdělila Tereza Ježková z Národní galerie.
    Nový vizuální styl by měl podle zadání NG splňovat potřeby současné komunikace při zachování odkazu na historické poslání a význam galerie. "Národní galerie i nadále vnímá potřebu grafické identity odpovídající potřebám moderní komunikace a v současné době hledá cesty vedoucí k novému řešení," uvedla Ježková.
    Podle ředitele NG Jiřího Fajta současné logo přestalo splňovat nároky moderního muzea výtvarného umění a je prý konzervativní a příliš historizující. "Chceme, aby nová značka byla otevřená a dokázala emotivním způsobem oslovit širokou veřejnost," sdělil ředitel Fajt k nové soutěži. Součástí požadavků mezinárodní veřejné soutěže byl i návrh inovovaných webových stránek galerie a vizualizace venkovního označení budovy Veletržního paláce.
    Předpokládaná hodnota zakázky je maximálně 800.000 korun bez DPH.
    "Naším cílem je vybudovat z Národní galerie v Praze moderní a vůči návštěvníkům přátelskou instituci, která se opírá o mnohaletou tradici, ale současně dokáže dramaturgickou otevřeností oslovit široké spektrum návštěvníků. Proměna vizuální identity galerie je jedním z nepostradatelných kroků směrem ke kýženému stavu," podotkl k zakázce Fajt.
Autor: ČTK, 15.07.15 23:05
Návštěvnost: 1862 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.