Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Před 70 lety zemřel architekt a urbanista Kamil Roškot

Praha - Architekt a urbanista Kamil Roškot, který zemřel před 70 lety, 12. července 1945 v Paříži, byl vizionářem, snažícím se nově ztvárnit městské celky do podoby ideálních geometrických formací. Jeho patrně nejvýznamnější realizací je divadlo v Ústí nad Orlicí. Roškot je také autorem několika vil, navrhl úpravy hrobky králů v katedrále svatého Víta či stál za návrhem československých pavilonů na výstavách v Miláně (1928) a Chicagu (1933).
    Realizoval také stavby v rodné Vlašimi (například sokolovnu), je autorem zdymadla ve Vraném nad Vltavou či spoluautorem letiště v Ruzyni. Roškot stál u zrodu Sdružení architektů, byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes a zakládajícím členem a předsedou Asociace akademických architektů (1928 až 1945).
    Umělecké nadání měla i jeho sestra Anna - věnovala se krajinomalbě a architektonické malbě, vynikla rovněž jako malířka zvířat a ilustrátorka.
    Roškot se dožil 59 let.
Autor: ČTK, 12.07.15 22:05
Návštěvnost: 1435 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.