Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
K. Vary chtějí prohlásit památkou dům, kterému hrozí demolice

Karlovy Vary - Odbor památkové péče magistrátu Karlových Varů navrhl památkovou ochranu pro dům číslo 22 v ulici Zámecký vrch. Radnice se tak chce zasadit o záchranu významné stavby v centru lázeňské části města. Chátrajícímu domu totiž jinak hrozí demolice. Návrh na prohlášení domu za kulturní památku byl na ministerstvo kultury odeslán počátkem července. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.
    "Dům na Zámeckém vrchu 22 pochází z 19. století a v minulosti v něm mimo jiné sídlilo ředitelství karlovarského muzea. Památkovou ochranu si podle památkářů zaslouží zejména z toho důvodu, že se jedná o téměř nedotčený objekt z období empíru, navíc umístěný v exponovaném místě nad Mlýnskou kolonádou v centru lázeňské zóny Karlových Varů," uvedla Kyselá. Dům, který jeho současný vlastník nevyužívá, už bylo nedávno nutno provizorně staticky zajistit. Chátrá i kvůli nedostatečné údržbě.
    Objekt přitom nebyl na přelomu 19. a 20. století přestavován a zachovává tak autentický historický charakter lázeňského centra města. Unikátní jsou podle památkářů jeho nosné konstrukce a materiálová autenticita, dochovala se v něm například i původní kachlová kamna nebo výplně otvorů. "Nesporný význam má dům i pro urbanistické souvislosti v samotném srdci lázní a pro dálkové pohledy. Podnět památkářů proto vítáme a má naši plnou podporu," uvedl za vedení města náměstek primátora Jiří Klsák (KOA).
    Karlovy Vary nedávno podpořily zapsání mezi kulturní památky také v případě hotelu Thermal. Město mělo obavy z necitlivých stavebních zásahů.
Autor: ČTK, 10.07.15 21:10
Návštěvnost: 1536 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.