Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Magistrát přezkoumává územní rozhodnutí pro "Maršmeloun"

Praha - Magistrát přezkoumává vydání územního rozhodnutí pro novostavbu u Anežského kláštera. ČTK to zjistila z usnesení o zahájení přezkumného řízení na jeho úřední desce. Stavbu, proti jejíž podobě se zvedla vlna nevole, odsouhlasil stavební úřad Prahy 1. Právní moci rozhodnutí nabylo v polovině června. Územní rozhodnutí je předstupeň ke stavebnímu povolení.
    Úřad se po podnětu jedné z účastnic územního řízení domnívá, že "lze mít důvodně za to, že rozhodnutí bylo vydáno v rozporu s právními předpisy". Podle podnětu stavební úřad před vydáním rozhodnutí nezajistil všechny potřebné doklady a rozhodnutí.
    "Některé podklady pro rozhodnutí byly vydány k původně projednávané dokumentaci, případně v době vydání rozhodnutí podle již zrušených předpisů," píše se v usnesení. Jde například o popis tvaru budovy nebo její vzdálenost od sousedních staveb. Úřad teď musí rozhodnout, zda jsou zjištěná pochybení důvodná pro rušení či změnu územního rozhodnutí.
    Projekt v uplynulých měsících vyvolal protesty stovek lidí. Dům navrhl architekt Zdeněk Fránek, projekt se několikrát měnil. K rozšířeným vizualizacím, podle nichž dali lidé domu přezdívku, říká, že nikdy nepočítal s fasádou v růžové barvě.
    Původní podobu projektu z roku 2008, která počítala s prosklenou fasádou, odmítlo na základě názoru Národního památkového ústavu (NPÚ) ministerstvo kultury a zrušilo v roce 2010 povolení pražských památkářů. Nový projekt firmy Praga Progetti e investimenti s okny do tvaru obličejů ale NPÚ i magistrátní památkáři schválili a na tomto základě bylo vydáno stavební povolení. Přezkoumání projektu žádá i Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví (ASORKD).
Autor: ČTK, 30.06.15 20:45
Návštěvnost: 1736 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.