Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Stavba Janáčkova kulturního centra nad zemí může začít příští rok

Brno - Nadzemní stavba Janáčkova kulturního centra v lokalitě Besední a Veselé ulice v Brně by mohla začít po ukončení prací na podzemních garážích už na konci roku 2016. Na prvním setkání brněnského kulturního parlamentu to dnes řekl předseda kulturní komise města Stanislav Michalík. Do té doby bude vznikat projektová dokumentace na sál, který ve městě chybí. Radnice může zároveň shánět na výstavbu peníze. Zatím je nemá, potřeba je zhruba půl miliardy korun.
    Setkání kulturního parlamentu zřídil primátorův náměstek zodpovědný za kulturu Matěj Hollan (ŽTB), aby mohl diskutovat se zástupci různých kulturních organizací.
    Myšlenka na vznik Janáčkova kulturního centra v Brně vznikla už dávno. Dosud se ale nikdo ke stavbě neměl kvůli scházejícím penězům. "Centrum má dvě etapy, jedna je podzemní a druhá nadzemní. V té podzemní vzniknou garáže, nahoře pak kulturní sál," informoval Michalík.
    Celá lokalita určená pro centrum se od července uzavírá kvůli archeologickému průzkumu, který potrvá zhruba půl roku. "Po uplynutí této lhůty začneme hloubit stavební jámu pro základy a garáže. Když vše dobře půjde, mohly by práce na garážích skončit v závěru roku 2016. Vynasnažíme se o to, aby stavba sálu navázala na garáže," uvedl Michalík. Podle něj je to optimistická varianta, v případě zpoždění by se ukončení garáží posunulo na začátek roku 2017.
    Zatím není jasné, kde na Janáčkovo kulturní centrum vezme město peníze. "Jsme domluvení s krajem, ale hledáme i další možnosti," řekl Hollan. Brno chce získat peníze hlavně od státu. Podle náměstka nebude v centru hrát pouze Filharmonie Brno, ale bude to kulturní stánek pro různé akce a aktivity.
    Sám Hollan absolvoval několik cest po městech v Evropě, aby se inspiroval jejich koncertními síněmi. Byl v Maďarsku, Polsku, Dánsku, Británii, Německu nebo Finsku. "Například sál v polských Katowicích jsme zhodnotili jako naprosto špičkový. Podobně je na tom sál ve finském Lahti," doplnil Michalík. Po dobu výstavby podzemních garáží bude vznikat projektová dokumentace na sál, která přiblíží jeho podobu i přesnější náklady.
Autor: ČTK, 26.06.15 22:55
Návštěvnost: 2428 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.