Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Oprava Bio Oka v Praze se odkládá, do tendru se nikdo nepřihlásil

Praha - Oprava funkcionalistického kina Bio Oko v Praze, která byla původně plánovaná na září, se odkládá. Praha 7 zrušila výběrové řízení na opravu sálu, do soutěže se nikdo nepřihlásil. Informaci ČTK potvrdil mluvčí úřadu Martin Vokuš. Radnice vypíše soutěž znovu, práce se tak přesunou na začátek příštího roku, uvedl. Rekonstrukce kina by měla vyjít na zhruba deset milionů korun.
    "Do soutěže se nikdo nepřihlásil nikoli kvůli nezájmu, ale z kapacitních důvodů, všechny firmy mají už jiné zakázky," řekl Vokuš.
    Kino zůstává v provozu, v září se uskuteční pouze nezbytná oprava vzduchotechniky a topení. Zda se přitom omezí promítání, zatím není jasné. Stavební firmu by měla rada vybrat na podzim, práce by pak začaly na přelomu roku.
    Praha 7 například plánuje obměnu sedaček, nové uspořádání hlediště a zvětšení rozestupů a úpravu sezení na balkóně. Na místě původních historických lóží vzniknou tři divácké lóže. Každá z nich je navržena jako samostatná místnost pro dva diváky s velkým oknem pro průhled na plátno. Lóže budou mít vlastní ozvučení, konektor pro sluchátka a připojení na tlumočnické zařízení a obrazovkou pro titulky. V rámci oprav vznikne také multifunkční pódium, dětský koutek, sklady, cateringové zázemí a šatna.
    Bio Oko je jedním z posledních kinosálů v ČR, které si uchovaly původní atmosféru. Budova vznikla v roce 1940 jako poslední součást nově postaveného bloku obytných domů. Objekt patří mezi významné funkcionalistické stavby v Praze. Poslední oprava se uskutečnila v roce 2007 a stála radnici asi 6,5 milionu korun.
Zdroj: Jana Hrubá
Vložil: ČTK, 21.06.15 21:20
Návštěvnost: 1440 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.