Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Trojice Rakušanů na čtvrtém reSITE festivalu

Rakouské kulturní fórum v Praze oznamuje detaily spolupráce s reSITE na čtvrtém ročníku festivalu reSITE. reSITE s podporou Fóra představí Andrease Schwaba, senior experta Hlavního nádraží Vídeň, který se zúčastní panelové diskuze na reSITE konferenci a povede workshop městského plánování pro Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy (IPR). Gabu Heindl a Martin Kalab se zúčastní panelové diskuze na reSITE konferenci a večerních debatních salonů.
reSITE 2015 “Sdílené město” bude první konferencí v Evropě, zaměřenou na průnik sdílené ekonomiky, otevřených dat, architektury a udržitelného plánování měst. Festival se bude opět soustředit kolem dvoudenní konference v objektu Forum Karlín ve dnech 18. a 19. června. reSITE 2015 nabídne bohatý program jak profesionálům, tak široké veřejnosti po dobu šesti dnů. V rámci festivalu se uskuteční veřejné cyklojízdy, promítání filmových premiér, hackathon na otevřená data, workshopy odborného plánování a veřejné debaty.
Andreas Schwab se zapojí do panelové diskuze „Soukromý development pro Sdílené město“ ve čtvrtek 18. června 2015 v 11:30. Schwab povede ve středu 17. června workshop pro Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy, který připomene hlavní nevyužitou nádražní plochu (brownfield) v Praze. Na akci se budou podílet také další mezinárodní i místní hosté jako Hiroki Matsuura (společník, Maxwan, Rotterdam), Leoš Novotný (generální ředitel, LEO Express), Mark Johnson (zakladatel, Civitas, Denver), Michael Brown (generální ředitel, Calgary Municipal Land Corporation, Calgary) a další.
Gabu Heindl, oceňovaná rakouská architektka se připojí k Adreasu Schwabovi v panelové diskuzi „Soukromý development pro Sdílené město“ ve čtvrtek 18. června 2015 v 11:30. Paní Heindl bude také moderovat večerní salon na téma sdíleného bydlení ve čtvrtek 18. června v 19:00 v Maharal Clubu v hotelu Emblem. Spolu s ní vystoupí Stefan Aue (kurátor Haus der Welt, Berlín) a Kristien Ring (kurátor Self Made City, Berlín).
Martin Kalab, představitel společnosti Wiener Linien Marketing, se zúčastní panelové diskuze “Šíření dobrých městských idejí” v pátek 19. června 2015 ve 14:30. Jakožto odborník, v současné době pracující na budoucím plánu mobility pro město Vídeň, se Kalab také zapojí do večerního salonu o sdílené dopravě ve čtvrtek 18. června v 19:00. Spolu s ním vystoupí Greg Lindsay (dopisovatel pro Fast Company), Rob Khazzam (mezinárodní distributor Uber, Toronto) a Leoš Novotný (generální ředitel, LEO Express, Praha).
reSITE 2015 je organizován ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy, Nadace Vodafone a sponzorován Penta Investments. reSITE je nezisková organizace, jejímž cílem je prozkoumávat a navrhovat nápady sdílení pro lépe obyvatelná, konkurenčně schopná, odolná a spravedlivá města.

Více informací >
Zdroj: Petr Buček, OnePage
Vložil: Tisková zpráva, 08.06.15 14:10
Návštěvnost: 679 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.