Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekordně dlouhá bílá čára z papíru má pomoci zachránit kostel

Libyně (Lounsko) 10. června (ČTK) - Rekordně dlouhá bílá čára z papíru má pomoci zachránit kostel sv. Jiljí v Libyni na Lounsku. Organizátoři sobotního charitativního festivalu se rozhodli vytvořit nejdelší bílou čáru v krajině. Land art, čili umění v krajině, je také hlavním tématem akce. ČTK dnes podrobnosti řekla Jitka Kantová z občanského sdružení Za záchranu kostela sv. Jiljí.
    Školáci už stříhají pruhy z bílé čtvrtky, které v sobotu 13. června nalepí do přírody. Kousky čáry mohou zájemci vyrábět i na místě. "Pokus o vytvoření bílé nekonečné čáry s nejvíce účastníky ještě nikdo nevymyslel, takže zápis v Guinnessově knize rekordů máme jistý. Dohlížet na nás přitom bude agentura Dobrý den," zmínila Kantová. Bílá čára tak na čas ozvláštní Libyni a její okolí.
    Hlavním cílem festivalu je podle organizátorů upozornit na kostel, v němž se připravuje regionální vitrážové muzeum. Sdružení se už podařilo kulturní památku zastřešit a staticky zajistit, obnovit sakristii a zrekonstruovat gotický presbytář včetně fresky. Peníze jsou potřeba na další práce, kterých je podle Kantové "jak na kostele".
    Tvoření land artu navazuje na připomínku kontroverzní výstavy, která se v roce 1988 konala v nedalekém Lubenci. "Přijede na ni zavzpomínat i průkopník tohoto uměleckého směru u nás Ivan Kafka. Tvůrce pyramid v prostoru připomene dobu, kdy se tehdejší vládnoucí garnitura neuměla vyrovnat s moderním uměním," uvedla Kantová, která je sama výtvarnicí.
    Součástí hravého dne v Libyni je také řemeslné tržiště, bleší trh, soutěže pro děti a mnoho tvořivých dílen. Třešničkou na dortu má být vystoupení Jiřího Stivína.
Autor: ČTK, 11.06.15 00:20
Návštěvnost: 1883 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.