Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nová věznice v Poštorné zahájí provoz patrně v listopadu

Břeclav - Věznice v Břeclavi se patrně od listopadu rozšíří o pobočku, kterou se stane nové nápravné zařízení v městské části Poštorná. Tou dobou by v ní mělo být umístěno asi 20 odsouzených, přičemž v příštím roce by se jejich počet měl zvýšit na 200. Nápravné zařízení vznikne z někdejšího záchytného zařízení pro běžence, které před lety provozovala policie, řekl dnes ČTK ředitel břeclavské věznice Miroslav Vodák. Práci ve věznici v Poštorné najde zhruba 90 lidí, hlavně dozorců.
    "Budou nutné úpravy zařízení. Nemělo by to ale být nic zásadnějšího. Přesné náklady na tento projekt zatím neznáme," uvedl ředitel. Nábor nových zaměstnanců podle něj už začal. Vězeňská služba hledá dodavatele stavebních úprav Poštorné.
    Břeclavská věznice vznikla v roce 1995. Je určena pro výkon trestu 192 lidí. Momentálně si v ní odpykává trest 180 mužů. Nové zařízené v Poštorné otevře vězeňská služba kvůli dlouhodobé přeplněnosti českých věznic. Situaci v nich se před časem sice zlepšila po amnestii prezidenta Václava Klause, dnes jsou ale věznice opět plné. Například věznice v jihomoravské Kuřimi je nyní naplněna na 110 procent, je v ní 540 odsouzených.
    Vězeňská služba převzala areál v Poštorné v listopadu 2011 a dosud odkládala jeho využití. Nutí ji k tomu zvyšující se počty odsouzených. Policie do zařízení v Poštorné umísťovala zadržené běžence před tím, než je vyhostila na Slovensko či do Rakouska.
    Společně s Poštornou chce vězeňská služba otevřít nové vězeňské zařízení ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku, v únoru byla znovuotevřena ženská věznice ve Velkých Přílepech u Prahy.
Zdroj: Vladimír Klepáč
Vložil: ČTK, 03.06.15 20:45
Návštěvnost: 2469 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.