Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sídlo banky Intesa Sanpaolo v Turíně od Renzo Piana

Siluetě průmyslové metropole na severozápadě Itálie doposud vévodila věž „nejvyššího muzea na světe“ Mole Antonelliana. Nyní do panoramatu Turína přibylo nové sídlo úvěrové banky Sanpaolo navržené italským architektem Renzo Pianem, jehož janovský ateliér RPBW stojí rovněž za 310 metrů vysokou londýnskou dominantou The Shard (Střep). Štíhlá prosklená věž se nachází na východním okraji parku na historickém předměstí Turína a sahá do výšky 166 metrů. V podzemní části mrakodrapu se kromě technického zázemí a parkovacích stání nachází také mateřská škola a restaurace. Z otevřeného parteru se dvojicí eskalátorů dostanete do pátého patra, kde je konferenční sál pro 364 hostů. Podlahu sálu lze hydraulicky regulovat a upravit na výstavní prostor. Nad ním se nachází 26 identických administrativních pater se světlou výškou 3,2 metru. Nejvyšší tři poschodí jsou rezervována opět veřejnosti, kde leží odstupňovaná střešní zahrada, výstavní prostor a další restaurace. Dvouplášťová fasáda s bíle lakovanými hliníkovými lamelami dodává mrakodrapu na křehkosti a eleganci.

Více informací >
Autor: Petr Šmídek, 02.06.15 17:25
Návštěvnost: 1296 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.