Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Experimentální dům ve Stockholmu od Tommy Carlssona

Stockholmský architekt Tommy Carlsson navrhl rodinným dům s výrazně omezeným rozpočtem, aniž by museli budoucí uživatelé strádat. Vzorový projekt „HappyCheap“ se nachází na jihozápadním okraji Stockholmu ve čtvrti Skärholm. Obvodové stěny i střecha domu jsou obloženy vlnitým pozinkovaným plechem. Čtvercový půdorys byl nakonec ořezán do neurčitého tvaru podobně jako vnitřní dispozice. Dovnitř se vstupuje po betonovém schodiště ze seříznutého nároží, čímž vzniklo kryté závětří. Narozdíl od chladného kovového vnějšku je interiér obložen světlou překližkou. Vnitřní život se odehrává kolem diagonálně umístěného jednoramenného schodiště. V přízemí se nachází samostatně přístupná pracovna, kuchyně s jídelnou a obývací pokoj. Horní klidová část obsahuje dvě ložnice. Při komponování půdorysu se autor držel velmi jednoduchého pravidla: každá místnost musí mít jeden pravý úhel a nabízet výhled jedním velkým oknem s pevným zasklením a jedním malým oknem sloužícímu k odvětrávání. Z důvodu maximálních finančních úspor jsou voda a odpady rozvedeny pouze v přízemí. Užitná plocha domu činí 110 m² a celkové náklady nepřesáhly 170000 euro.
Autor: Petr Šmídek, 30.05.15 09:05
Návštěvnost: 2118 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.