Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Move the City 2015 / Recompose the Experience
22. - 26. 6. 2015 // Brno
3. ročník mezinárodního festivalu taneční improvizace se zaměřením na pohyb ve městě a taneční interpretaci architektonického prostoru

MYRIAM LEFKOWITZ / JULIE LAPORTE / JEAN-PHILIPPE DERAIL (FR)

Tématem letošního ročníku RECOMPOSE THE EXPERIENCE je proměna prožívání městského prostoru prostřednictvím změněného stavu pozornosti. Během intenzivního workshopu pod vedením francouzských lektorů MYRIAM LEFKOWITZ, JULIE LAPORTE a JEANA-PHILIPPA DERAILE se budeme zabývat technikami navození zvýšené senzorické citlivosti, které umožní jiné prožívání města.

Workshop je určen všem zájemcům, kteří chtějí zkoumat specifickou tělesnou zkušenost ve vztahu k prostoru a městu, tanečníkům, studentům tance a performativních umění, architektům a vizuálním umělcům, amatérsky´m milovníkům tance i lidem věnujícím se nejrůznějším somaticky´m praktikám.

přihlášky: forum4am@gmail.com
(do předmětu zprávy uveďte "move the city")

cena: 1800 Kč při platbě do 29. 5., poté 2200 Kč
/kapacita omezena/


HARMONOGRAM WORKSHOPU:

Každý den dílny bude rozdělen do tří „kapitol“: ranní práce na sále, odpolední práce v městském prostoru a večerní praxe ve vnitřním prostoru. Celý workshop bude zároveň sledován a zaznamenáván kamerou, která ovšem nebude celé dění snímat „zvenčí“ z pozice pouhého pozorovatele, ale „zevnitř“ jako integrální součást kolektivního dění.

Ranní kapitola: technika Autentického pohybu a další cvičení zaměřená na probouzení smyslů. Opouštění zažitých forem reprezentace (těla, prostoru, druhých lidí) a prohlubování smyslové zkušenosti s cílem dosáhnout stavu větší propustnosti vlastního těla vzhledem k prostředí.

Odpolední kapitola: Smyslové „čtení“ města. Dialog mezi specifickým tělesným stavem vyvolaným ranními praktikami a různými místy v rámci Brna. Improvizace ve venkovním prostoru; single image score jako nástroj k poznávání a zakoušení vybraných míst.

Večerní kapitola: Zakončení dne prostřednictvím návratu k vlastnímu tělu. Vnímání mnoho-dimenzionálnosti prostoru se zavřenýma očima.

Další info: http://prahavbrne.cz/?p=1072

Projekt je realizován za finanční podpory MKČR a statutárního města Brna.
Partnerem projektu je Moravská galerie v Brně.
Zdroj: 4AM Fórum pro architekturu a média
Vložil: Tisková zpráva, 22.05.15 15:55
Návštěvnost: 1300 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.