Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obvod chce rekonstruovat pěší zónu v centru Ostravy

Ostrava - V centru Ostravy se letos chystá rekonstrukce pěší zóny v ulici 28. října. Oprava úseku zóny od Masarykova náměstí po Smetanovo náměstí bude letošní nejvýznamnější investiční akcí v centrálním městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Jana Pondělíčková. Celkové náklady na renovaci budou téměř 28 milionů korun.
    Kromě výměny povrchu pěší zóny, která bude po opravách tvořena žulovou dlažbou a žulovými kostkami, se počítá například i s instalací 20 laviček, tří stojanů na kola, novými odpadkovými koši a osvětlením. V lokalitě bude zasazeno také 24 vzrostlých javorů. Rekonstruována bude i část kanalizace a počítá se i s přeložkami vodovodu a části vedení vysokého napětí.
    Obvod renovaci plánoval už v loňském roce, ale práce zpozdily problémy při výběru dodavatele. "V rámci veřejné zakázky jsme stanovili, že požadujeme kvalitní žulu vytěženou v Evropské unii. Hlavním důvodem pro zrušení soutěže bylo to, že se firmy snažily dodat namísto kvalitních žulových kostek, které jsme v rámci podmínek soutěže požadovali, sice daleko levnější, ale nekvalitní čínskou dlažbu. Obávali jsme se stejných problémů a vleklých oprav, které nadcházely po rekonstrukci Masarykova náměstí," uvedl místostarosta Dalibor Mouka (Ostravak). Obvod proto veřejnou zakázku zrušil a novou vyhlásil loni na podzim.
    Náklady na opravy jsou 27,7 milionu korun. Obvod bude hradit ze svého rozpočtu dva miliony korun, dalších 7,2 milionu korun půjde z rozpočtu města Ostravy. Primátorův náměstek Zbyněk Pražák (KDU-ČSL) dnes novinářům potvrdil, že městská rada na svém úterním jednání finanční podporu schválila. "Myslím si, že všichni cítíme, že centrum města by mělo být takovou výkladní skříni ve městě, a sami víme, jak to centrum vypadá. Snahou je postupně to město zkrášlovat," řekl Pražák. Zbývající peníze na rekonstrukci chce obvod získat z EU.
    "V průběhu června bude zahájen Národním památkovým ústavem archeologický průzkum, jelikož se tato pěší zóna nachází v památkové zóně. Samotnou realizaci bychom chtěli zahájit ihned po ukončení Festivalu v ulicích, který je součástí Colours of Ostrava. Stavba pak musí být ukončena do čtyř měsíců," uvedla Pondělíčková.
Autor: ČTK, 13.05.15 18:25
Návštěvnost: 1308 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.