Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nová Bezručova chata na Lysé hoře zahájila zkušební provoz

Ostravice (Frýdecko-Místecko) - Nově postavená Bezručova chata na Lysé hoře v Beskydech, která stojí na místě chaty původní, zahájila zkušební provoz. V nejbližších týdnech provozovatelé chystají například akci pro děti, hostit budou i starosty měst a obcí nesoucích jméno Frýdlant, řekl ČTK vedoucí technické sekce KČT Jiří Stejskalík. Oficiální zahájení provozu se připravuje na září. Chatu staví Klub českých turistů (KČT).
    "Chata pozvolna ožívá. Stavbu dokončíme do měsíce. To už bude v provozu i kuchyň. Další tři měsíce ale ještě potrvají práce v okolí budovy," řekl Stejskalík. Oficiální otevření se chystá na 5. září. Už nyní se však do budovy lidé mohou dostat. "Vše ale v režimu zkušebního provozu. Například zde budeme hostit sjezd představitelů měst a obcí nesoucích název Frýdlant. Hosté přijedou z celé Evropy," řekl. Pro rodiče s dětmi bude na 7. června připraveno divadelní představení souboru Ententýky.
    Bezručovu chatu staví Klub českých turistů a financuje ji z veřejné sbírky a z darů. Na kontě se sešlo přes pět milionu korun. Další peníze má investor přislíbeny. Dokončení stavby by tak nemělo nic ohrozit. "Původní projekt měl stát 56 milionů korun. Skutečné náklady ale nepřekročí 32 milionů. Do dnešního dne máme profinancováno už 29 milionů korun. Lidé nepřispívají jen penězi. Dostáváme i materiál či nám bez nároku na odměnu poskytují služby," uvedl Stejskalík.
    Podle plánů by se nová útulna postavená na místě původní slavné Bezručovy chaty měla otvírat letos. Původní Bezručova chata vyhořela v roce 1978. Na nejvyšším vrcholu Beskyd ji přes tři desetiletí připomínaly jen sutiny. Kromě občerstvení a noclehu chce chata nabízet i vzdělání. "Chceme jít cestou ekologické výchovy. Věnovat se práci s dětmi," řekl už dříve Stejskalík.
Zdroj: David Moravec
Vložil: ČTK, 10.05.15 17:50
Návštěvnost: 2601 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.