Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jihomoravský kraj chce nevyužité školské budovy přestavět na byty

Brno - Jihomoravský kraj chce ve třech budovách, které dříve sloužily jako školy, vybudovat byty. Ve Vyškově, Boskovicích a Znojmě by mohly vzniknout desítky bytů, řekl novinářům hejtmanův náměstek Roman Celý (KDU-ČSL). Kraj si nechá do dvou měsíců zpracovat studii, která mu pomůže při rozhodování o dalším možném využití a nákladech. Podle Celého se budou pohybovat v desítkách milionů korun.
    Jihomoravský kraj nechce nechat nevyužívané budovy ležet ladem. "Proto zvažujeme jejich přestavbu na byty. Rada dnes schválila vypracování studie na tři objekty. Z minulosti už máme hotovou studii na obdobné využití objektu v Kyjově," uvedl Celý.
    Kraj už v minulosti zveřejnil záměr přebudovat nevyužívaný internát zdravotnické školy v Kyjově na Hodonínsku, kde by mohlo vzniknout přes 30 startovacích bytů pro mladé rodiny.
    Nyní k tomuto záměru kraj přiřadil další tři podobné budovy. Ve Vyškově se objekt starý zhruba sto let nachází v areálu bývalé internátní zdravotní školy. "V současnosti je využívaný jen z malé části pro zdravotnické obory. Schválili jsme ale peníze na rekonstrukci vyškovské školy, kam se pak bude moct tato část přemístit," řekl Celý.
    Další objekt je v Boskovicích. "Po optimalizaci a přestěhování bývalé školy nám ředitel ohlásil, že je budova nevyužívaná," řekl hejtmanův náměstek Stanislav Juránek (KDU-ČSL), který má na starosti školství.
    Poslední objekt se nachází v areálu znojemské zemědělské školy. "Studie nám napoví více o možnostech přestavby, prověří dopravní možnosti a potřebnosti v územním plánování, řekne nám hrubé náklady a zaměří se i na poptávku po bytech," uvedl Celý. Kromě toho by objekty mohly sloužit například i jako centra pro sociální služby nebo pro hospicovou péči. "Také podle toho uvidíme, jestli budeme byty pronajímat, prodávat, nebo co s nimi uděláme," dodal Celý.
Autor: ČTK, 08.05.15 09:25
Návštěvnost: 1607 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.