Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V centru Brna budou hned tři nová sportoviště za skoro 7 milionů

Brno - Brno v květnu zahájí opravu a vybudování hned tří sportovišť v městské části Brno-střed za skoro sedm milionů korun. Týká se to oblastí Rybářská, Botanická a Vysoká, řekl dnes ČTK primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Podle něj má město vůči sportovištím velký dluh a některá z nich jsou nevyhovující. Práce budou hotové zhruba za čtvrt roku od jejich započetí.
    Sportoviště v Botanické vznikne za 1,3 milionu korun ve vnitrobloku bytových domů tvořených ulicemi Botanická, Sušilova, Sokolská a Tučkova. "Na stávající travnaté ploše vytvoříme hřiště s umělou trávou pro míčové sporty," uvedl Mrázek.
    Ve vnitrobloku ulic Rybářská, Poříčí, Křížkovského a Zedníkova bude hřiště pro míčové sporty s povrchem s litou gumou. "Vznikne na ploše stávajícího hřiště, cena bude 2,5 milionu korun," doplnil Mrázek. I na tomto místě bude mobiliář a šlapáky, které spojí hřiště s vnitroblokem.
    Poslední sportoviště za 2,7 milionu korun se bude nacházet na zvýšené rovinné ploše stávajícího hřiště za garážemi na severním konci ulice Vysoká. Na travnaté ploše vznikne hřiště s povrchem z lité gumy, na němž bude plocha pro parkour z ocelových nebo ocelovo-betonových prvků. "Parkourové překážky vytvoří variabilní stavebnicový systém překážek a prvků," doplnil mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.
    Podle Mrázka jsou některá stávající hřiště v Brně nevyhovující. "Pro každý tip sportu se na to lze dívat jinak. Pro příležitostný fotbálek mohou stačit, ale pro další míčové hry už tak vyhovující nejsou. Kvůli tomu je dobré hřiště modernizovat za trendové s umělou trávou nebo pryž," dodal Mrázek.
Autor: ČTK, 07.05.15 11:00
Návštěvnost: 1986 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.