Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Mezinárodní den kachliček 21. května se blíží
Mezinárodní den kachliček 21. května se blíží

21. května 2015 mají svůj mezinárodní den obklady a dlažby, většině lidí známé pod označením kachličky. Vyhlásili jej zástupci firmy ARCHTILES a čeští umělci pod vedení Ondřeje Olivy (sochař) z Velehradu společně s tradičními výrobci dlažeb a obkladů z Francie a Itálie.

Podle původce myšlenky, kterým je kolektiv firmy Archtiles s.r.o, má Mezinárodní den kachliček (International Tiles Day) připomenout veřejnosti, že keramické dlažby a obklady patří mezi materiály, které lidstvo doprovázejí po mnoho tisíciletí.

Michal Škapa
Mezinárodní den kachliček 21.května

A proto pořádá soutěž pro přední české umělce, architekty a designéry, jejímž cílem je výroba autorských kolekcí přímo v továrnách slavných výrobců, kterými jsou REFIN, Normandy ceramics a MADE A MANO. Soutěžící si mezi sebou rozdělili několik kategorií a výsledky jejich spolupráce budou vyhodnoceny a následně vystaveny ve dnech 21. a 22. května v prostorách Café JEDNA v přízemí Národní galerie v Praze.

Pozvání do soutěže přijala malířka Ira Svobodová, grafici Jakub Uksa (Obic), Pavel Tichoň (Ticho333) a Michal Škapa (Tron), malíř Jiří Lauterkranc, architekti Miloš Munzar a Jaroslav Wertig, architektky Dagmar Štěpánová a Katarína Varsová a legenda českého street artu Jan Kaláb. V porotě pak zasednou zástupci českých investorů, výrobců, architektů a médií zaměřených na design a architekturu.

Honza Kaláb
Jakub Uksa s kolegy

Jsem moc rád, že se mohu podílet na organizaci akce, která dává českým tvůrcům možnost vytvořit kolekci pro celosvětově proslulé výrobce,“ říká jeden z organizátorů akce, sochař Ondřej Oliva, a pokračuje, „keramická dlažba už dávno není jen povrchem, na který se později položí koberec nebo nalepí nákupní seznam na nedělní oběd. Je součástí designu každého interiéru a já se těším, až ten můj ozdobí kolekce některého z účastníků soutěže.“

Soutěž vyhlašujeme proto, aby nebylo kvůli moderním technologiím zapomenuto, že  keramické dlažby a obklady jsou materiálem přírodním, originálním a při správném zpracování a využití stejně autentickým jako například sklo, kámen nebo kov. Vzpomeňte si na první kachličku, kterou jste jako malí pokreslili fixou rodičům v koupelně nebo kuchyni,“ říká Petr Kunt z Archtiles s.r.o. a doufá, že ze soutěže vzejde celá řada nových designových kolekcí s celosvětovým potenciálem.

Michal Škapa
Petr Kunt, Honza Kaláb a Ondřej Oliva
Zdroj: Archtiles s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 11.05.15 12:00
Návštěvnost: 3745 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.