Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Předsedou České komory architektů opět zvolen Ivan Plicka
Předsedou České komory architektů opět zvolen Ivan Plicka

Představenstvo České komory architektů (ČKA) si na svém zasedání 5. května 2015 zvolilo do svého čela opět architekta Ivana Plicku. Na valné hromadě České komory architektů byli 18. dubna zvoleni noví členové všech samosprávných orgánů Komory. Z nich byli v těchto dnech zvoleni předsedové a místopředsedové předsta- venstva, dozorčí rady a Stavovského soudu.

Volby do vedení všech tří orgánů Komory potvrdily nastavené směřování a snahu kontinuálně pokračovat v prioritách prosazovaných v předchozím období. Patří mezi ně architektonické soutěže - jejich propagace, servis vyhlašovatelům a odborná školení jak pro města a obce, tak pro porotce z řad architektů. Komora dále hodlá pokračovat ve své povinnosti dané zákonem, a sice připomínkování důležitých právních předpisů. Tuto skutečnost ČKA nyní usnadňuje skutečnost, že se společně s ostatními komorami stala oficiálním připomínkovým místem legislativního procesu a účastní se projednávání dotčených zákonů a předpisů na Legislativní radě vlády. Vedení Komory hodlá dále prosazovat kvalitativní kritéria při výběru veřejných zakázek tak, aby investoři nezohledňovali pouze nejnižší cenu.

Architekt Ivan Plicka (1958) vede na Fakultě architektury ČVUT ateliér na Ústavu urbanismu. Kromě práce se studenty se věnuje rovněž soukromé architektonické praxi. V Komoře dále působí jako člen pracovních skupin pro Urbanismus a Honoráře (společná pracovní skupina se ČKAIT). Aktivně se také zabývá problematikou architektonických soutěží.

Zvoleni byli rovněž místopředsedové České komory architektů. Posty místopředsedů obhájili Pavel Hnilička a Jaroslav Šafer, novým místopředsedou byl zvolen Pavel Martinek.
V uplynulých dnech zároveň proběhly volby do dalších dvou orgánů Komory - dozorčí rady
a Stavovského soudu. Pozici předsedy dozorčí rady obhájil Pavel Rada, 1. místopředsedou se stal Miroslav Holubec, 2. místopředsedkyní Jana Kaštánková. Předsedou Stavovského soudu byl znovu zvolen Václav Šebek, místopředsedou pak David Mateásko.

Složení jednotlivých orgánů ČKA

Představenstvo ČKA
- Předseda: Ivan Plicka
- 1. místopředseda: Pavel Hnilička, 2. místopředsedové: Jaroslav Šafer a Pavel Martinek
- V představenstvu dále působí: Radek Kolařík, Milan Košař, Petr Velička, Klára Salzmann, Radim Václavík, Michal Volf, Klára Salzmann a Jaroslav Šafer.

Dozorčí rada ČKA
- Předseda: Pavel Rada
- 1. místopředseda: Miroslav Holubec, 2. místopředsedkyně: Jana Kaštánková
V dozorčí radě dále působí: Lucie Chytilová, Miroslav Kopecký, David Mikulášek, Josef Patrný, Martin Rusina a Václav Zůna.

Stavovský soud ČKA
- Předseda: Václav Šebek
- Místopředseda: David Mateásko
Ve Stavovském soudu dále působí: Karel Doležel, Petr Krejčí, Marek Janatka, Luděk Jasiok, Milan Nytra, Tomáš Vích, Josef Vrana.
Zdroj: Česká komora architektů
Vložil: Tisková zpráva, 05.05.15 19:40
Návštěvnost: 4196 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
předseda komory Ing.arch. Josef Myslivec 07.05.15 22:23
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.