Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rozšiřování Panamského průplavu bude prý hotovo v dubnu 2016Panamá - Nová část Panamského průplavu bude po několika odkladech a překročení rozpočtu dostavěna v dubnu 2016. Oznámila to panamská vláda. V noci na středu dělníci instalovali poslední ze 16 obřích vrat plavebních komor, která jsou součástí rozšíření této vodní cesty. V příštích týdnech bude následovat nejkritičtější fáze projektu, a sice napouštění vody.

    Po modernizaci by průplavem měly být schopny proplouvat lodě s nákladem až 14.000 kontejnerů, což je trojnásobek současné kapacity. Rozšiřování kanálu provádí konsorcium firem z Belgie, Itálie, Panamy a Španělska.
    "Zbývá ještě 11 měsíců; 1. dubna 2016 bude průplav otevřen pro mezinárodní lodní dopravu," sdělil ministr pro provoz průplavu Roberto Roy. "Teď potřebujeme jen šlápnout na plyn a stavbu dokončit," citovala ho zahraniční média.
    Modernizace průplavu byla zahájena v roce 2007 a měla být hotova v roce 2014, ke stému výročí vzniku Panamského průplavu. Projekt ale poznamenaly opakované průtahy.
    Nyní má stavba již roční zpoždění a její cena dosáhla 5,25 miliardy dolarů. To je o dvě miliardy více, než slibovalo konsorcium firem v čele se španělskou společností Sacyr, které vyhrálo soutěž na rozšíření průplavu.
    Sdružení zvítězilo s cenou 3,2 miliardy dolarů, která byla výrazně nižší, než kolik nabízela konkurence i kolik činil odhad panamského úřadu PCA, který kanál spravuje. Odhadní cena činila 3,8 miliardy dolarů. Později ale společnost Sacyr přišla s tvrzením, že dostala od PCA nepřesné informace o řadě věcí souvisejících se stavbou a že náklady nepředvídatelně vzrostly.
    Panamským průplavem prochází asi pět procent veškeré světové námořní dopravy, přičemž nejvíce ho využívají Spojené státy a Čína. Kapacita 100 let staré stavby už ale nestačí.
Autor: ČTK, 30.04.15 16:15
Návštěvnost: 1984 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.