Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pravidlo nejnižší ceny při zakázkách poškozuje restaurátory

Praha - Renomé dané dlouholetou tradicí i úspěchy v zahraničí, které má česká restaurátorská škola, čas od času poškodí příklad nekvalitní práce. Ne vždy totiž na nejvýznamnějších památkách pracují ti nejkvalifikovanější restaurátoři. Mnohdy zadavatelé dají přednost úspoře peněz před kvalitní prací - a nahrávají tomu i zákony. Větší restaurátorské práce jsou totiž často součástí veřejných zakázek, u nichž jako hlavní kritérium výběru je cena. Někteří lidé z oboru se domnívají, že situaci by pomohl vznik komory restaurátorů, jiní ji ale zase odmítají.
    "Restaurátoři, kteří svědomitě stanoví cenu své práce v kvalitě a rozsahu odpovídajícím stavu památky a cílům obnovy, jsou znevýhodněni. Výsledkem je nízká kvalita prováděných prací nebo nerespektování původního záměru obnovy," řekl ČTK Luboš Machačko, předseda sdružení pro ochranu památek Arte-fakt. Role restaurátora není navíc při projektu obnovy památek definována a záleží pouze na investorovi, zda si restaurátora přizve ke spolupráci.
    Na problém ceny jako určujícího prvku nabídek ve výběrovém řízení upozorňuje také komora architektů. Požadavek na vznik oborové komory zaznívá již dvě desítky let také od některých restaurátorů - dosud ale nevznikla. Názory na její potřebnost jsou v restaurátorské obci různé; mezi restaurátory, jejichž počet roste a objem státních dotací na restaurování se snižuje, panuje rivalita.
    Podle svých zastánců by komora měla dohlížet na kvalitu oprav památek a vystupovat v zájmu restaurátorů; podle dřívějších plánů by se měla i podílet na přidělování licencí na restaurování, jež je v gesci MK. Před deseti lety o komoru usilovali restaurátoři sdružení v odborech. Jako profesní sdružení už 25 let funguje Asociace restaurátorů. Předsedou je Petr Kuthan, vedoucí restaurátorského oddělení Národní galerie, který působí i v jedné z restaurátorských škol na AVU. Aktuálně patří k zastáncům vzniku komory. "Nikdo nekontroluje, co držitelé licencí dělají," řekl již dříve ČTK.
    Léta restaurátoři kritizují praxi, kdy restaurátor s licencí provádí restaurátorské práce pomocí nekvalifikovaných pracovníků, na nichž ušetří. Na státem zapsané kulturní památce ale může pracovat pouze restaurátor právě s povolením MK v dané specializaci. Problémy oboru nepůsobí nedostatečná legislativa, jak zastánci vzniku komory restaurátorů uvádějí, ale její nedodržování. Podobně nedůsledné jsou kontroly, které provádějí příslušné úřady. "Práce nemusejí být při nedodržení kvality schváleny a převzaty, což se však v praxi stává zřídka," naznačuje Machačko.
    "Nápravu je nutné hledat v legislativních úpravách napříč zákony, například v zákoně o veřejných zakázkách a úpravou dotačních programů," míní. Zřízení komory odmítá. "Zákon nemůže nutit investora, aby vybíral dle kvality a zkušenosti, naopak hlavním kritériem v případě dotací je nejnižší cena. Ani ČKA nezasahuje významně do výběrových řízení, jen pokud si investor o její stanovisko požádá," upozorňuje a dodává, že komora je hierarchicky uspořádaná instituce a pokud by měla udílet licence, bylo by toto rozhodování v rukou úzké skupiny jednotlivců. "Restaurování památek má zůstat v gesci státu," říká Machačko, který také vyučuje na Fakultě restaurování pardubické univerzity.
    Fakulta sídlí v Litomyšli a je jedním ze dvou nejdůležitějších míst, kde se restaurování v ČR vyučuje. Druhým, a tím s delší tradicí, je pražská AVU, kde byl obor restaurování ve 40. letech v českých zemích ustaven. Jen tato dvě pracoviště mají akreditaci pro restaurování státem prohlášených památek, další vysoké školy se zabývají restaurováním předmětů kulturní povahy. Restaurování se vyučuje i na několika vyšších a středních školách.
    Pro zřízení komory restaurátorů se spíše vyslovují lidé z pražského prostředí, proti jsou lidé kolem fakulty v Litomyšli. "Nejde o soupeření ani o střet koncepcí. Nesouhlas s ustavením komory restaurátorů s povinným členstvím není u většiny restaurátorů osobní povahy. Vznik komory podle stávajícího návrhu odmítá i mnoho absolventů AVU jako totalitní prvek, který obor spíše zapouzdří, než aby mu pomohl," míní Machačko.
Autor: ČTK, 26.04.15 13:15
Návštěvnost: 2151 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.