Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vršovická vodárna v Praze se lidem otevře na konci dubna

Praha - Volnočasový areál secesní Vršovické vodárny v Braníku, který opakovaně poničila povodeň, se lidem znovu otevře na konci dubna. Prahou zřizované Hobby centrum 4 chystá kulturní a společenský program spojený s pálením čarodejnic. Na dotaz ČTK to uvedla radní pro sport a volný čas Hana Nováková (ČSSD). Součástí akce bude i koncert Kašpárka v rohlíku. Plného provozu se podle ředitele centra Vladimíra Beka vodárna dočká na začátku září.
    Zanedbaný průmyslový areál, který je kulturní památkou, nechal magistrát v roce 2011 opravit za zhruba 150 milionů korun. Následné povodně ale budovy znovu poškodily. Vodárna proto byla kvůli dalším rekonstrukcím lidem nepřístupná. "Opakovaná oprava areálu po povodních v roce 2013 činila stála přibližně 10 milionů korun," uvedla radní.
    Do prázdnin bude pro lidi otevřeno hřiště branického areálu, v průběhu léta se pak děti mohou těšit na příměstské tábory. "Plný provoz chceme zahájit od září," uvedl Bek. Centrum se věnuje volnočasovým aktivitám dětí, pořádá mimo jiné kroužky a dětské tábory.
    Vodárna, i když leží v Braníku v ulici Vltavanů, se jmenuje po Vršovicích, které zásobovala pitnou vodou. Postavena byla podle návrhu architekta Jana Kotěry v roce 1907. Komplex bývalé úpravny vody a čerpací stanice sloužil do sedmdesátých let minulého století. V roce 2002 byl zařazen mezi kulturní památky České republiky.
Autor: ČTK, 26.04.15 12:45
Návštěvnost: 2034 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.