Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Benešov vybral projektanta na přestavbu nádraží a parkovací dům

Benešov - Benešov vybral firmu, která vypracuje dokumentaci k rozsáhlé modernizaci autobusového nádraží a výstavbě parkovacího domu za 180 milionů korun. Projekční práce si vyžádají 2,3 milionu korun bez daně, radní schválili nabídku s nejnižší cenou, řekl dnes novinářům místostarosta Roman Tichovský (ODS). Podle starosty Jaroslava Hlavničky (Volba pro město) by nový dopravní terminál mohl začít vznikat v roce 2017.
    Město chce na projekt získat peníze z Evropské unie, z takzvaných integrovaných územních investic (ITI) v rámci metropolitní oblasti Praha. "Zatím je to ve stádiu, že jsme v seznamu projektů, jsme zařazeni do metropolitní oblasti Praha a čeká se, až k tomu budou schváleny všechny doklady," uvedl Tichovský.
    Zda město dotaci získá, by se podle Hlavničky měla radnice dozvědět v prvním pololetí příštího roku. Pak musí přijít na řadu tendr na zhotovitele. Tichovský uvedl, že město nejdříve dostane předběžné rozhodnutí o přidělení dotace a konečný verdikt spolu se smlouvou o dotaci lze očekávat až po soutěži. "Musíme být připraveni, mít žádost o stavební povolení a vysoutěžit dodavatele," dodal Hlavnička.
    Kvůli zvýšení bezpečnosti se počítá mimo jiné s protažením podchodu z vlakového na autobusové nádraží. Jeden samostatný východ z podchodu by měl vést i k budoucímu parkovacímu domu, který má stát na pozemku vedle vlakového nádraží. Měl by sloužit jako záchytné parkoviště pro motoristy, kteří ve městě přesedají na vlaky nebo autobusy.
    Autobusová nádraží modernizují i další středočeská města. V minulosti se dočkalo nové podoby například nádraží v Příbrami. Přesun autobusového nádraží k vlakovému začal letos i v Berouně. Cílem je vytvořit jeden integrovaný dopravní uzel pro město a okolí.
Autor: ČTK, 23.04.15 10:45
Návštěvnost: 2267 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.