Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Chomutov pozastavil plán demolice městských lázní

Chomutov - Chomutovská radnice pozastavila plán demolice městských lázní. Město chce, aby se k budoucnosti pustého objektu vyjádřili obyvatelé a architekti. ČTK to dnes řekla mluvčí magistrátu Šářka Schönová.
    Město v minulosti nabízelo areál k pronájmu. Nikdo budovu náročnou na provoz i nákladnou na spotřebu energií nechtěl, a to ani za symbolickou korunu ročně. Rozhodnuto už bylo o bourání. Nové vedení chce podle mluvčí prověřit všchny možnosti, které by mohly přispět k oživení objektu.
    V Chomutově se uskuteční 28. května od 15:00 workshop. "Cílem je získat od občanů města co nejvíce podnětů a nápadů pro využití objektu," uvedla Schönová. Akci zahájí vystoupení architekta a publicisty Adama Gebriana a připojí se i další odborníci.
    Hnutí PRO Chomutov, které teď vede koalici na radnici, v minulosti v roli opozice demolici kritizovalo. "Zničených budov má Chomutov ve své historii, bohužel i té nedávné, více než dost. Chceme dát městským lázním ještě šanci a byli bychom velmi rádi, kdyby nám občané pomohli najít řešení, které by umožnilo smysluplné, originální a ekonomicky racionální využití objektu," řekl primátor Daniel Černý (PRO Chommutov).
    Městské lázně v centru Chomutova byly 80. letech minulého století jedním z nejmodernějších sportovních areálů na severu Čech. Ke školnímu výcviku, vrcholovým i rekreačním plavcům sloužily přes 30 let. V roce 2012 je ve čtvrti Zadní Vinohrady nahradil akvapark.
    Podobný osud jako v Chomutově mají Vrbenského lázně v Ústí nad Labem. Moderní koupaliště postavil v roce 1931 pro své zaměstnance ve čtvrti Střekov továrník Georg Schicht. Veřejnosti i závodním plavcům sloužily lázně 60 let. Po nepovedené privatizaci už ale nebyly nikdy zprovozněny a od 90. let chátrají.
Autor: ČTK, 21.04.15 20:40
Návštěvnost: 2201 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.