Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Horizonty modernismu - Zdeněk Rossmann (1905-1984)

Monografická výstava Zdeňka Rossmanna (1905-1984), významného představitele české modernistické architektury, scénografie, výstavnictví a grafického designu v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně představí od 15/5/2015 do 13/9/2015 Rossmannovy práce z meziválečného období a výběr z jeho pozdního díla po roce 1945.V současné době je Zdeněk Rossmann i přes svůj mezinárodní věhlas známý hlavně historikům umění, zaměřeným na grafický design. Cílem současné výstavy je zaplnit tuto neznalost ukázkami širokého výběru Rossmannových prací, které dokumentují význam jeho postavení v české meziválečné avantgardě, stejně jako jeho důležité místo v mezinárodní síti modernistických grafických designérů. Výstavní projekt prezentuje oblasti Rossmannovy nejvýraznější práce ve scénografii, architektuře, typografii, plakátové tvorbě a knižním designu, a nabídne tak divákovi zasvěcený přehled o překvapivé šíři spektra médií, jimiž se tento modernistický designér zabýval.

Autory výstavy jsou Jindřich Toman, profesor slovanských studií a literatury na Michiganské univerzitě v USA a Marta Sylvestrová, kurátorka sbírky grafického designu Moravské galerie v Brně.

K výstavě vychází stenojmenná kolektivní  monografie, v níž se setkávají výsledky výzkumu autorů z České republiky, Francie, Slovenska a Spojených států, jemuž se dlouhodobě věnují kromě J. Tomana a M.Sylvestrové Karel Císař (Praha), Jitka Ciampi Matulová (Brno), Sonia de Puineuf (Brest), Helena Maňasová Hradská (Brno), Ľubomír Longauer (Bratislava) a Markéta Svobodová (Praha).
Zdroj: Moravská galerie Brno
Vložil: Tisková zpráva, 20.04.15 13:35
Návštěvnost: 1115 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.