Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Legendární dokumentární film "Torre David" v rámci reSITE

Českou premiéru filmu "Torre David" doprovodí dva krátké filmy "Mumbai: Maximum City Under Pressure" a "MK's Upstairs Shack", které vnikly v oceňovaném studiu Alfreda Brillembourga a Huberta Klumpnera z Urban-Think Tank (U-TT) se sídlem v Curychu a Caracasu.Filmy promítne pražské kino Světozor 18. června ve 20:30, vstupenky pro veřejnost budou v předprodeji na pokladně kina. Po filmu se k jeho tvůrci Brillembourgovi připojí světově proslulý architekt a urbanista z New Yorku Michael Sorkin. Následnou společnou diskuzi o filmech bude moderovat Helena Doudová, spolukurátorka výstavy Baugruppe, která na jaře proběhla v pražské galerii Kvalitář. 

Svým způsobem se třetí nejvyšší budova Venezuely staví už více než dvacet jedna let. Budova Torre David (původně nazývaná Centro Financiero Confinanzas) má ohromujících 45 podlaží a nachází se v samotném srdci původní obchodní čtvrti Caracasu. Je nepravděpodobné, že by se stavbu podařilo někdy dokončit - rozhodně ne v běžné podobě. Poté co její developer David Brillembourg v roce 1993 zemřel a finanční skupina, která podporovala výstavbu, se kvůli venezuelské bankovní krizi v roce 1994 rozpadla, zůstala věž opuštěná a stala se magnetem pro squattery.

Od té doby slouží jako neustále měnící se domov pro více než 750 rodin, které tvoří samoorganizující se komunitu v objektu, kterému se říká vertikální slum. Tato komunita ustála nejrozličnější mocné vlivy, které ji obklopují a zasahují do jejího života. Její členové dokázali svou vynalézavostí a odhodláním udělat z ruiny domov, i když jen nejistý a hraniční. Film "Torre David" dává k úvahám možnosti, jak vytvářet a rozvíjet nové typy sdílených městských komunit.

"Torre David" je výsledkem filmové spolupráce vedoucích studia U-TT Alfreda Brillembourga a Huberta Klumpnera, kteří společně se členy U-TT Chair z fakulty architektury na ETH v Curychu strávili rok zkoumáním fyzické a sociální organizace tohoto osídlení v znovuobydlené ruině. S podporou Schindler Group se U-TT Chair také zaměřil na inovativní designová řešení pro nové modely vertikální mobility.

Jejich výzkum vyústil v knihu Torre David: Informal Vertical Communities, která byla deníkem Financial Times prohlášena za jednu z nejlepších knih roku 2012. V témže roce získala navazující výstava "Torre David/Gran Horizonte" na 13. mezinárodní architektonické výstavě - Benátské bienále - ocenění Zlat lev za nejlepší výstavu.

Nyní U-TT přináší tento příběh i českému publiku ve svém bezprecedentním filmovém portrétu života uvnitř věže. Brillembourg a Klumpner povolávají do zbraně své kolegy architekty, aby vnímali zkoumání neformálních osídlení po celém světě jako potenciál pro inovace a experimenty, s cílem dát design do služeb spravedlivější a udržitelnější budoucnosti.

Filmy jsou součástí programu pro veřejnost v rámci čtvrtého ročníku festivalu a konference reSITE. Dvoudenní mezinárodní konference proběhne v budově Forum Karlin od 18. do 19. června.

VÍCE INFORMACÍ O TORRE DAVID NALEZNETE:
Diskuze o Torre David: www.torredavid.com; http://www.u-tt.com
Zdroj: reSITE
Vložil: Tisková zpráva, 13.05.15 21:05
Návštěvnost: 3418 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.