Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Bílovicích n. Sv. začali stavět nové centrum obce za 44 mil.

Bílovice nad Svitavou (Brněnsko) - V Bílovicích nad Svitavou na Brněnsku dnes začali stavět nové centrum téměř čtyřtisícové obce za 44,4 milionu. Bílovice již dříve vykoupily starší domy, nechaly je zbourat, aby zde mohla stát novostavba obecního úřadu, jehož součástí bude obřadní síň, pošta a veřejná knihovna, řekl ČTK starosta Miroslav Boháček. Součástí bude parkovací plocha a zelená odpočinková zóna.
    Bílovicím totiž dodnes centrum chybělo. "O vytvoření důstojného středu obce se snažila všechna zastupitelstva už od roku 1990. Domy se vykupovaly postupně a první veřejná diskuse se uskutečnila v roce 2006. Od té doby se občané různě vyjadřovali, zastupitelstvo však začalo pracovat až v roce 2010," řekl Boháček.
    Jelikož se podařilo v roce 2012 získat dotaci na rozšíření školy, rozhodli se ji Bílovice rozšířit do budovy nynějšího obecního úřadu a pro něj vytvořit reprezentativní budovu s dalšími službami občanům. V souvislosti s novou knihovnou vznikne po dohodě s Moravským zemským muzeem také malá expozice věnovaná spisovateli Rudolfu Těsnohlídkovi, který v obci několik let bydlel. Zároveň s novou budovou obecního úřadu vznikne prostor pro postavení vánočního stromu. Novinkou bude první bankomat v obci. Nejbližší je nyní až v brněnských Husovicích, vzdálených asi šest kilometrů.
    Nový obecní úřad a pošta mají sloužit lidem od listopadu, všechno má být hotové v polovině příštího roku. Bílovice se neustále rozrůstají. Díky přírodě v okolí a dobré dostupnosti do Brna se v posledních 15 letech staly domovem pro mnoho obyvatel, kteří z Brna odešli. Aktuálně v nich žije 3600 lidí.
Autor: ČTK, 10.04.15 10:45
Návštěvnost: 3079 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.