Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Brně na Ponavě vznikne nové výjezdové stanoviště záchranářů

Brno - V Brně ve čtvrti Ponava dnes začala stavba posledního ze tří nových brněnských výjezdových stanovišť Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Bude stát kolem 55 milionů korun, řekl dnes novinářům ředitel jihomoravských záchranářů Milan Klusák. Práce by měly být hotové do letošního listopadu tak, aby z budovy od začátku příštího roku mohly vyrážet do terénu první sanitky. V minulosti už vznikla nová stanoviště v Bohunicích, kde sídlí krajské operační středisko, a v Černovicích.
    Dvoupodlažní objekt ve tvaru kvádru bude ze všech tří nových stanovišť největší. Zastavěná plocha bude mít 740 m² a užitná plocha bezmála dvojnásobek. "Výjezdové skupiny by ze základny měly jezdit do středu města, ale i jeho severních částí a přilehlých obcí. Zasahovat budou i na velmi rušné silnici I/43 ve směru na Svitavy a nebo v Kuřimi," uvedl Klusák.
    V budoucnu by podle něj mohly ze základny ve dne vyjíždět až tři skupiny s lékařem a čtyři skupiny bez lékaře. "Každý den bude 24 hodin k dispozici posádka sanitního vozidla pro potřebu transportů handicapovaných novorozenců. Tuto službu zajišťujeme společně s Fakultní nemocnicí Brno," doplnil Klusák.
    Jakmile objekt na Ponavě vznikne, budou moci záchranáři definitivně opustit výjezdové stanoviště na náměstí 28. října, odkud vyjíždí do terénu často za plného provozu. Podle hejtmana Michala Haška (ČSSD) už tato budova v centru nesplňuje podmínky vhodné pro práci záchranářů. "Měla by být spíš muzeem záchranářství, protože slouží od konce 19. století," uvedl Hašek. Po uvolnění nabídne kraj budovu jiným organizacím. "Předpokládáme však, že se do ní nikdo nebude chtít nastěhovat, a proto ji pak nabídneme k prodeji," dodal Hašek.
    V Brně je zhruba 150 záchranářů, v celém Jihomoravském kraji je jich bezmála 550. Výjezdových základen je přes 20. Patří mezi ně i letecká základna v Brně.
Autor: ČTK, 08.04.15 17:55
Návštěvnost: 1652 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.