Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jáchymov chce letos investovat 50 milionů, promění za ně náměstíJáchymov (Karlovarsko) - Pokud se Jáchymovu podaří získat všechny dotace, o které se uchází, získá na proměnu města 50 milionů korun. To je částka, která se vyrovná jeho ročnímu rozpočtu. Peníze chce vedení Jáchymova použít na dokončení revitalizace náměstí nebo opravu opěrných zdí. Na rozhodnutí o přidělení dotace čeká ještě u dvou projektů celkem za zhruba 18 milionů korun. ČTK to řekl starosta Jáchymova Bronislav Grulich (TOP 09).

    "Když to sečteme, dotace mohou dosáhnout až výše 50 milionů korun. Takové prostředky se Jáchymovu dosud nikdy získat nepodařilo. Pokud zrealizujeme všechny tři projekty týkající se Hornického náměstí, centrum města by opravdu doznalo podstatných změn. V zásadě takových změn, které ještě Jáchymov dosud nikdy nezažil," řekl Grulich. Město s 2800 obyvateli přitom letos hospodaří právě s rozpočtem 50 milionů. Všechny projekty by v případě, že dotace získá, musely být dokončeny do letošního října.
    Městu se již podařilo získat zhruba osmimilionovou dotaci na revitalizaci části Hornického náměstí, která měla začít už loni. "Práce pozdržely složitosti ve výběrovém řízení Ředitelství silnic a dálnic Karlovarského kraje, které přibližně deseti miliony financuje druhou část projektu. Letos by ale měla být revitalizace dokončena v termínu," uvedl starosta. Dvacet milionů má Jáchymov přislíbených také na opravy opěrných zdí. Až do května naopak bude čekat, zda získá dotaci na opravy v dalších dvou částech bezprostředně přiléhajících k náměstí - Mincovní ulice a prostranství kolem kostela sv. Jáchyma.
    Letos na podzim by měla být dokončena také oprava silnice první třídy v zatáčkách nad Jáchymovem, kde investuje také Ředitelství silnic a dálnic Karlovarského kraje. Původně měla být dokončena už na podzim 2014, práce ale narušil objev důlního díla.
Zdroj: Štěpánka Tupá
Vložil: ČTK, 03.04.15 16:00
Návštěvnost: 2705 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.