Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Začíná Nová zelená úsporám, pro rodinné domy i pražské "bytovky"

Praha - Dnes se otevře program Nová zelená úsporám (NZÚ), který nabízí dotace na energetické úspory a zateplení pro rodinné domy po celé republice. Poprvé po pěti letech bude zpřístupněn také pro pražské bytové domy. Žádosti začne Státní fond životního prostředí přijímat elektronicky od 15. května. Letos by měl být program jednodušší a otevřenější širšímu okruhu díky změnám svých podmínek. Vyčerpat se může zhruba 1,1 miliardy korun, z toho 600 milionů by mělo jít na rodinné domy a půl miliardy na "bytovky".
    I letos zůstane desetiprocentní zvýhodnění pro obyvatele Moravskoslezského a Ústeckého kraje kvůli ekologické zátěži.
    U rodinných domů si mohou lidé zažádat o dotaci ve stovkách tisíc korun, pro ty bytové půjde i o miliony. Díky některým novinkám by měl být program přístupnější především majitelům rodinných domů, mohou například nově dostat příspěvek i na menší energetické úpravy, například výměnu oken, dveří a dílčí zateplení. Podmínkou je snížení spotřeby energie minimálně o 20%.
    Další novinkou je, že žadatelé nebudou muset používat předepsané seznamy výrobků a firem. Ministerstvo životního prostředí také slibuje, že se zkrátí lhůty pro vyřizování žádostí na fondu. Maximálně tři týdny bude trvat schválení žádosti, tři týdny bude mít fond na kontrolu dokumentace a výpočet výše dotace a tři týdny na vyplacení dotace. Nově budou lidé moct také požádat o dotaci také na výměnu elektrického topení za tepelné čerpadlo a provést úsporná opatření i v rodinných domech nad 350 m².
    Výše dotace může u rodinných domů vzrůst až na 50% nákladů, u bytových domů až 20% z výdajů. Rodinné domy mohou dostat maximálně pět milionů korun, "bytovky" desetimilionovou dotaci. Další letošní změnou je zavedení tzv. paušálů na metr čtvereční, což by mělo zjednodušit výpočet výše dotace.
Autor: ČTK, 01.04.15 07:55
Návštěvnost: 2295 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.