Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Argentině od Nicolás Campodonico

Rodinný dům T&G v argentinském městě Rosario leží 300 kilometrů severozápadně od Buenos Aires. Uliční průčelí tvoří rozehrátá kompozice ploch z pohledového betonu a dvojice ocelových vstupních bran. Autor projektu, kterým je místní architekt Nicolás Campodonico, se rozhodl odsadit obytnou část o rozloze 145 m² od rušné ulice a orientovat výhledy jižním směrem do zahrady ukryté ve vnitrobloku. Zatímco průčelí respektuje okolní přízemní zástavbu, tak vnitřní uspořádání se odvíjí v hravější režii, kdy dvojice stěn nálevkovitě usměrňuje návštěvníky do středu obytného prostoru zastropeného 'levitujícími' deskami, mezi nimiž do interiéru prostupuje denní světlo.
Za hlavní fasádou se nachází dvě krytá parkovací stání oddělená od dvoupodlažního rodinného domu otevřeným dvorkem vysypaným šterkem kudy vede mezi zužujícími se stěnami cesta vyskládaná z kamenných desek. Výstřední a velkoryse koncipovaný projekt si udržuje minimalistický výraz. Dům je tvořen dvojicí místností: obývací pokoj je v přízemí orientován jižním směrem do zahrady a ložnice v horním patře má severní výhled do předního dvora a na střechu garáže.

Více informací >
Autor: Petr Šmídek, 31.03.15 17:45
Návštěvnost: 1450 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.