Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Umělci ve Zlíně otevřou v dubnu své ateliéry veřejnosti

Zlín - Výtvarníci, architekti a umělečtí řemeslníci ve Zlíně otevřou v půlce dubna své ateliéry, dílny a výstavní prostory veřejnosti v rámci akce Dny otevřených ateliérů. Lidi přivítá například sochař Radim Hanke, který vytvořil sousoší Tomáše a Jana Antonína Baťových či sochu Emila Zátopka ve Zlíně. Otevřeno bude také architektonické a designérské studio Ellement, které pracovalo na revitalizaci Gahurova prospektu, nebo zlínský malíř a básník Jaroslav Kovanda.
    ČTK to sdělila Michaela Mitáčková, mluvčí Baťova institutu, ve kterém sídlí krajská galerie výtvarného umění, jež akci organizuje.
    "Během víkendu budou mít návštěvníci jedinečnou možnost navštívit na desítku ateliérů a seznámit se s autory, kteří působí v nejrůznějších výtvarných odvětvích. Nabídka je pestrá, od klasického malířského, sochařského, keramického ateliéru až k moderním fotografickým, designérským a multimediálním ateliérům," uvedla organizátorka akce a pracovnice galerie Klára Kollárová.
    Do akce se zapojí také školy, představí se například ateliér grafického designu zlínské univerzity, ateliér malby, grafiky a sochy zlínské soukromé vyšší odborné školy, tamní studenti hudebně dramatického oboru také odehrají ukázku Erbenovy Kytice. V sokolovně ve Zlíně-Malenovicích se uskuteční audiovizualní performance, následovat bude afterparty.
    V programu ale organizátoři nezapomněli ani na děti. Ty mohou přijít s rodiči tvořit do ateliérů krajské galerie a také do kreativní dílny a malé domácí kavárny Moje dílna, podotkla Kollárová.
    Dny otevřených ateliérů se ve Zlíně uskuteční 11. a 12. dubna. Krajská galerie se letos k organizaci celorepublikové akce připojila poprvé.
Autor: ČTK, 28.03.15 13:55
Návštěvnost: 2477 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.