Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rafi Segal: Architektura: Koncepce a tvary
Archikultura 2015
Galerie Architektury Brno představí v rámci festivalu ARCHIKULTURA 2015 další dílo vlivného architekta a urbanisty americko-izraelského původu Rafaela Segala.

Výstava pod názvem RAFI SEGAL: ARCHITEKTURA: KONCEPCE A TVARY mapuje průřez díla tohoto významného architekta a vývoj jeho navrhování z předešlých let tvorby, prostřednictvím kreseb, fotografií, modelů nebo studií, které galerie vystaví.

„Rafael Segal se do povědomí veřejnosti zapsal jako spolupracovník slavného architekta Zvi Heckera, s nímž společně navrhl pro Tel Aviv budovu Palmach Muzea. Asi nejhlasitěji ale rezonovalo jméno Rafaela Segala světovými médii v souvislosti s projektem Národní knihovny Izraele v Jeruzalémě,“ uvádí ředitel Galerie Architektury Gabriel Kurtis.

Návrh Rafiho Segala zvítězil v mezinárodní architektonické soutěži, ale po hlasitých politických kontroverzích byl Segalův návrh ze soutěže vyloučen. „Je to definitivně ztráta pro Jeruzalém, ztráta pro civilizovanou společnost a tragická připomínka, jak křehká je práce architekta", zhodnotil konotace, které soutěž provázely, architekt Zvi Hecker.

Rafi Segal – architekt, urbanista a vědec Rafi Segal vystudoval architekturu na Technionu v Izraeli, kde obdržel inženýrský titul M. Sc. Doktorské studium absolvoval na univerzitě v Princetonu. V letech 1992–2000 pracoval se Zvi Heckerem na projektu muzea historie Palmachu v Tel Avivu. Později založil vlastní kancelář, která po nedávné reorganizaci vyhrála mezinárodní soutěž na projekt Národní knihovny Izraele v Jeruzalémě. Práce kanceláře sídlící v současné době v USA zahrnují projekty a výzkum v oblasti architektury a urbánních řešení. Jeho texty a výstavy, mezi jinými Cities of Dispersal (Rozptýlená města, 2008), Territories: Islands, Camps and Other States of Utopia (Území: ostrovy, tábory a další utopická místa, 2003) a A Civilian Occupation (Civilní okupace, 2003) měly nesmírný vliv na sociálněpolitické diskuze o současném urbanismu. Segal vyučoval architekturu a urbanismus na MIT, na škole pro absolventy studia designu na Harvardu, na newyorské architektonické škole Cooperovy unie a v současné době vyučuje na škole pro absolventy studia architektury, plánování a ochrany památek GSAPP na Kolumbijské univerzitě.

Galerie Architektury Brno se do festivalu ARCHIKULTURA 2015 letos zapojí poprvé. Jedná se ale již o sedmý ročník toho festivalu, který vyrostl z ostravské aktivity Galerie výtvarného umění Ostrava a Kabinetu architektury Ostrava do celostátní akce věnující se prezentaci současné architektury.

Výstava bude zahájena za osobní účasti architekta Rafiho Segala ve středu 1. dubna 2015 v 18.00 hodin v prostorách Galerie Architektury Brno. 



Součástí programu výstavy je přednáška Rafiho Segala, která se uskuteční před vernisáží dne 1. dubna 2015 v prostorách auly A310 Fakulty architektury VUT v Brně v 15.00 hodin.


Výstava bude otevřena denně od 10. do 18. hodin do 24. dubna 2015. Výstavu pro české diváky připravili ostravský Kabinet architektury a Galerie výtvarného umění Ostrava ve spolupráci s Galerií Architektury Brno.

Více informací >
Zdroj: Gabriel Kurtis, Galerie Architektury Brno
Vložil: Tisková zpráva, 26.03.15 19:40
Návštěvnost: 1543 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.