Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Janica Šipulová : Brno is...

Ve středu 25. března 2015 se v 18:30 hodin v Lektorském oddělení Moravské galerie na Husově ulici 18 v Brně uskuteční přednáška Janicy Šipulové, která představí svůj diplomový projekt z vídeňské Akademie výtvarných umění.

..říká vám něco experimentální urbanismus, nebo alternativní urbanismus? Nebo znáte někoho, kdo se v české kotlině něčím alternativním v přemýšlení o městech zabývá?

Součástí večera bude prezentace formou videomappingu projektu BRNO OPEN CLOSE GROUND / CO BRNO ZA-TRATÍ? Projekt "Brno - Open Close Ground" je manuál imaginace, který otevírá prostor pro odhalení potenciálů a vzájemných vztahů v obasti od brněnských řek a jejich nábřeží k centru města. Projekt lze vnímat jako strategii urbanistické transformace této oblasti, která z velké části leží v postindustriální nížině. Pro nepřehledné území jsou typická slepá zákoutí, brownfieldy, neprostupné areály, oblast je plná barier, plotů a zchátralých objektů. Současný image tohoto území je Close Ground (nepřehledné území) Close (zavřené,neprostupné) Close (blízko centra). Nový pohled na toto území Open Close ground (Odhalení otevření území) je prezentován mapu 11mx6m, která vychází z tradičních výpravných map tzv. narrative maps.

Více informací >
Zdroj: Lektorské oddělení MG
Vložil: Tisková zpráva, 24.03.15 08:25
Návštěvnost: 1557 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.