Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
MMR nepovažuje způsob novelizace pražských předpisů za správný

Praha - Vedení Prahy zřejmě neuspěje s takzvanou dvojí novelizací pražských stavebních předpisů (PSP). Z dopisu, který magistrátu zaslalo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), vyplývá, že MMR nepovažuje zamýšlenou technickou a věcnou novelu za "vhodné řešení". ČTK to zjistila z dokumentu, který dnes projednali radní. Ti ve svém usnesení vzali dopis ministerstva na vědomí, konkrétní stanovisko nepřijali. Rovněž projednali a vzali na vědomí připomínky městských částí k novelizaci předpisů.
    Účinnost PSP pozastavilo kvůli několika výhradám právě MMR. Tomu vadilo například, že předpisy nebyly dány na vědomí Evropské komisi.
    Praha se proto rozhodla, že je novelizuje, a to dvojím způsobem - technickou a věcnou novelou. Jenže ani to se ministerstvu nelíbí. "Z hlediska právní jistoty a nabytých práv subjektů dotčených vzniklou situací... se nejeví jako vhodné řešit situaci dvojí novelizací pražských stavebních předpisů," píše se v dopise MMR. Podle ministerstva je nežádoucí, aby se neustále střídalo právní prostředí.
    Pražští radní dnes k dopisu nepřijali jednoznačné stanovisko a vzali jej pouze takzvaně na vědomí. Stejně tak přijali připomínky městských částí, které radnice zasílaly k části technické novely. Připomínky nyní vyhodnotí úředníci a buď je zapracují do novelizace, nebo je zamítnou.
    Postup vedení města kritizuje opozice. Podle bývalého primátora Bohuslava Svobody (ODS) bude muset město vypracovat zcela nové předpisy. "Je zřejmé, že pokračuje další taškařice hlavního města se stavebními předpisy. Žádná technická novelizace nebude a město, tak bude muset vypracovat zcela nový dokument," uvedl Svoboda, který zkritizoval i schválené a pozastavené znění předpisů.
    V rámci novelizace chce vedení města nahradit pasáže, které ministerstvo kritizovalo, odkazy na všeobecně platné předpisy. V rámci věcné novely pak chce upravit a rozšířit některé části dokumentu, v nichž například posílí ochranu zeleně nebo zpřísní regulaci reklamy.
    Stavební předpisy, které jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu, schválila v létě minulá rada města pod vedením tehdejšího primátora Tomáše Hudečka. Ještě předtím, než v říjnu vešly v platnost, vzbudily bouřlivou debatu. Billboardová lobby kvůli nim vyvolala silnou mediální kampaň. Nesouhlasila totiž s regulací reklamy, kterou předpisy přinášejí. Ministerstvo následně přišlo s připomínkami a vyžádalo si od Prahy úpravu předpisů.
Autor: ČTK, 17.03.15 22:45
Návštěvnost: 2466 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.