Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno mohlo pracovat na novém územní plánu, tvrdí krajský radní

Brno - Brno podle krajského radního Antonína Tesaříka (KDU-ČSL) mohlo v předchozích letech pracovat na novém územním plánu, aniž muselo čekat na schválení Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje (ZÚR), řekl dnes na tiskové konferenci. Argumentoval stanoviskem ministerstva pro místní rozvoj a tím, že některé další obce v kraji nový územní plán zpracovaly. Náměstek brněnského primátora Martin Ander (SZ) s ním však nesouhlasí vzhledem k tomu, že Brno kvůli neexistujícím ZÚR neví, jak umístit do svého území liniové stavby nadmístního významu.
    "Existuje stanovisko ministerstva pro místní rozvoj, které říká, že města mohou dělat územní plán i bez existujících ZÚR. Územní plány si schválili v Blansku, v Kuřimi, kde má vést dálnice R43, Znojmě, či Hodoníně," podpořil svůj argument Tesařík. Dodal, že kvůli zrušené aktualizaci územního plánu je Brno nyní v roce 1994, od kdy má město poslední regulační dokument. "Nový musí mít do roku 2020. Kraj nabízí spolupráci, abychom společně prověřili, jak může být Brno a nejbližší okolí do budoucna obsloužené," řekl Tesařík.
    Stále se totiž jedná o problematickém vedení budoucí dálnice R43 od severu k dálnici D1 a o další silnice vyšších tříd na jihu Brna. "ZÚR je dokument v měřítku 1:100.000 a vymezuje jen koridory, které je nutné upřesnit v územních plánech," poznamenal Tesařík. Návrh ZÚR však počítá s tím, že pro silnice nadmístního významu se použijí v Brně a okolí pouze územní rezervy a až následná studie po schválení ZÚR bude řešit konkrétní vedení silničních tahů.
    Ander považuje tvorbu územního plánu před schválení ZÚR minimálně za nelogickou. "Mohli bychom udělat plán bez staveb nadmístního významu, ale pro Brno by to byl bezobsažný dokument. Kraj by musel říct, kudy chce vést liniové stavby, ale neřekne to ani v rámci ZÚR. Takový územní plán by byl velmi rizikový a nechceme jít cestou krajských ZÚR, které zrušil soud," řekl Ander. Zmínil i výroky soudů, které hovoří ve prospěch jeho argumentace. "Chceme mít podklad pro územní plán a tím je nadřazený krajský dokument," dodal Ander.
    Krajští radní by měli vzít návrh ZÚR na vědomí ve čtvrtek a od té doby by měl viset na úřední desce. Poté se k němu budou moct vyjadřovat obce, spolky a občané. Kraj se bude muset se všemi připomínkami vypořádat a chce dokument schválit ještě před volbami na podzim příštího roku. "Děláme všechno pro to, aby soud neměl důvod dokument znovu zrušit, ač si nedělám iluze, že nebude znovu napadený," řekl Tesařík.
Zdroj: Zdeněk Meitner
Vložil: ČTK, 09.03.15 18:30
Návštěvnost: 2692 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.