Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kulturní centrum u Ženevského jezera od Bernarda Tschumiho

V kampusu mezinárodní internátní školy Le Rosey ve švýcarském městě Rolle na břehu Ženevského jezera nově přibylo koncertní centrum od architekta Bernarda Tschumiho. Projekt nového sálu s kapacitou pro 900 diváků vzešel z architektonické soutěže. Objekt usiluje o začlenění do areálu desítek moderních i historických univerzitních budov a navázání dialogu. Uvnitř stříbřité kupole se ukrývá obdélníkový sál postavený výhradně z dřevěných OSB desek. Jedná se tak vůbec o první koncertní síň vybudovanou z recyklovaného stavebního materiálu. Sál bude hostit hudební, filmové a divadelní představení. Kolem dřevěného sálu jsou pod kopulovým zastřešením rozmístěny další divadelní sál, konferenční místnosti, knihovna a restaurace. Kopuli vynáší ocelová konstrukce uložená na obvodových betonových stěnách. Dalším výrazným prvkem stavby je velkorysé zasklení obvodového pláště a střešních světlíků. Střechu o průměru 80 metrů pokrývá 5000 plátů z nerezové oceli. Kulturní centrum usazené na louce v historicky rostlém univerzitním areálu působí náležitě cizorodě. Tschumi se rozhodl „nepřistoupit na válku historických a nových forem“ a přišel s abstraktním návrhem bez jasně uchopitelného měřítka.

Více informací >
Autor: Petr Šmídek, 08.03.15 20:40
Návštěvnost: 992 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.