Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
O jezdecká kasárna není zájem, Prostějov je asi zbourá

Jezdecká kasárna v Prostějově; zdroj: csla.cz

Prostějov - Prostějovská radnice zřejmě zbourá budovy v areálu bývalých jezdeckých kasáren, které už delší dobu zejí prázdnotou a přitahují lidi bez domova. Město pro opuštěná kasárna stále nenašlo nové využití a žádný projekt zatím nepředložili ani podnikatelé, kterým radnice nemovitosti nabídla.

    Primátorův náměstek Zdeněk Fišer (ČSSD) dnes novinářům řekl, že radnice s rozhodnutím o demolici ještě počká do konce března, kdy vyprší termín pro předložení případných nabídek na využití kasáren. "Pokud se nikdo nepřihlásí, tak bude následovat diskuze o případné demolici," uvedl.
    Fišer je ale skeptický, že se najde smysluplné využití budov v areálu starých kasáren. Radnice podle něj z minula zhruba šest projektů, avšak ani jeden se kvůli vysokým nákladům zatím nepodařilo uvést v život. Před několika lety se například uvažovalo o stavbě domu s pečovatelskou službou, která měla přijít na 159 milionů korun. "I když tehdy byla možnost získat velkorysou dotaci, tak investoři nakonec od záměru ustoupili," podotkl Fišer.
    Podle náměstka bude zřejmě nejlepší, když se budovy zbourají. Město by pak mohlo získat dotaci na regeneraci tohoto území. Pozemky jsou v majetku města a podle územního plánu tam může být postavena občanská vybavenost. Radnice dříve uvažovala, že na místě jezdeckých kasáren postaví nové multifunkční centrum, které by mělo nahradit starý společenský dům, o jehož demolici ale zatím nebylo rozhodnuto.
    Radnice už vypsala tendr na zbourání budov kasáren, který vyhrála firma DEKONTA - AQUASYS - demolice. Zbourání kasáren by mělo stát zhruba 4,4 milionu korun, což je o devět milionů korun méně, než radnice původně předpodkládala.
    Jezdecká kasárna byla v Prostějově postavena na konci 19. století. Nejprve v nich sídlil jezdecký pluk, který poté nahradila radiolokační jednotka. V 90. letech armáda kasárna opustila a od té doby chátrají. V areálu kasáren bylo 13 budov. Součástí areálu je jídelna, sklad i autopark.
Autor: ČTK, 05.03.15 14:10
Návštěvnost: 4830 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
bravo ja 06.03.15 04:32
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.