Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kolaudace třídy Míru v Pardubicích se očekává do dvou týdnů

Pardubice - Kolaudace třídy Míru v Pardubicích se očekává do dvou týdnů. Stavební firma musela odstranit stovky závad. Práce měly být původně hotové do konce února. ČTK to dnes řekl primátor Martin Charvát (ANO).
    Při prvním předání našli zástupci stavebního dozoru okolo 500 závad. Ani napodruhé nebylo vše v pořádku. Město například chtělo předláždit žulovou dlažbu, která neměla správný spád pro odtok dešťové vody.
    "V pondělí byl třetí pokus, kdy už se závady značně zredukovaly na drobné kosmetické, jako je doladění spár, které nebrání užívání," řekl primátor.
    Na začátku dubna by již třída Míru měla být kompletně hotová a jezdit po ní trolejbusy. V projektu, které zadávalo minulé vedení radnice, nebyly zadané stavební práce zakončení třídy Míru u náměstí Republiky a výškové budovy Magnum, což nyní musí dokončit Služby města Pardubic, dodal primátor.
    "Přes počáteční rozpaky hlavně vloni v září, kdy se zdálo, že budeme mít nekvalitní třídu Míru, jsem rád, že ji můžeme převzít v pořádku," řekl primátor.
    Třída Míru je největší obchodní ulicí ve městě. Nachází se na ní například obchodní centrum Grand, které projektoval architekt Josef Gočár, nebo pasáž ve stylu art deco navržená Ladislavem Machoněm. Oprava ulice byla dlouhodobým tématem politiků. Původně měla být třída pouze pro pěší, poté zastupitelé svůj názor změnili a částečně povolili provoz MHD.
    "Uvidíme, jestli tu pěti letech necháme trolejbusy jezdit, nebo ne," řekl primátor.
    Vzhledem k tomu, že magistrát hradí investici za 120 milionů korun také z evropských dotací, nesmí pět let změnit projekt, který zahrnuje i provoz městské hromadné dopravy. Stavební práce začaly loni v březnu.
Zdroj: Lucie Jelínková
Vložil: ČTK, 04.03.15 12:05
Návštěvnost: 2809 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.