Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Česko zahájilo instalaci expozic v pavilonu pro milánské Expo

Laboratoř ticha; zdroj: fullcapacity.cz

Praha - Čeští organizátoři začali s instalací expozic v národním pavilonu pro světovou výstavu Expo 2015 v Miláně. ČTK to dnes sdělila kancelář generálního komisaře české účasti. Přes problémy italských pořadatelů čeští organizátoři počítají, že zkušební provoz pavilonu zahájí 1. dubna, měsíc před plánovaným otevřením Expa. Rozpočet české účasti je přes 180 milionů korun.

    "Od zhotovitele, firmy Koma, jsme 26. ledna převzali pavilon a začínáme s instalací vnitřních expozic. Společnost FullCapacity právě instaluje multimediální systém s živým biotopem studentů ČVUT," uvedla manažerka komunikace Eva Rusňáková. Tato expozice se nazývá Laboratoř ticha a bude zahrnovat 12 metrů čtverečních živého lesa, který s pomocí vyspělých technologií návštěvníkům odkryje tajemství světa rostlin.
    Česko mělo ze 145 účastnických zemí jako první hotovou hrubou stavbu pavilonu na milánském výstavišti. Generální komisař české účasti Jiří F. Potužník dodalž, že ČR jako první nejspíš zahájila i budování expozic. "Nevím o žádné zemi, která by již také instalovala exponáty a prováděla finální výmalbu interiéru," poznamenal.
    Tématem světové výstavy v Miláně, která začne 1. května a potrvá do konce října, jsou Potraviny pro planetu, energie pro život. Česko chce v Itálii prezentovat hlavně své úspěchy ve vědě a moderních technologiích.
    Přípravu Expa ale provázejí potíže, způsobené rozmary počasí a korupčními skandály vyšetřovanými policií, jež si vynutily změny v pořadatelském týmu. Stavba pavilonů řady účastníků tak nabrala zpoždění a ten český podle Potužníka stále není připojen k elektrické ani vodovodní síti. Organizátoři podle něj už připustili, že 1. května možná nebudou všechny expozice hotovy. Ujišťují prý nicméně, že minimálně z 90 procent výstava bude připravena. Svou účast podle Potužníka už zrušily Indie a Lotyšsko.
Autor: ČTK, 19.02.15 21:15
Návštěvnost: 3454 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.