Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
ÚOHS prověřuje pražské stavební předpisy a smlouvu s JCDecaux

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na základě podnětu prošetřuje pražské stavební předpisy a letitou smlouvu týkající se městského mobiliáře. Tu Praha v minulosti uzavřela s francouzskou společností JCDecaux. ČTK to zjistila z dopisu, který ÚOHS minulý týden adresoval pražské primátorce Adrianě Krnáčové (ANO). V uplynulých měsících se v Praze kolem stavebních předpisů a z nich vyplývající regulace reklamy odehrála bouřlivá debata.
    "Smlouvou s JCDecaux se budeme v nejbližší době zabývat, seznámíme se s již existujícím právním posudkem a přijmeme příslušná opatření," řekla na dotaz ČTK Krnáčová. Zároveň doufá, že nové stavební předpisy vejdou co nejdříve v účinnost.
    Pražské stavební předpisy kvůli výtkám v lednu zrušilo ministerstvo pro místní rozvoj. Rada nakonec po několika odkladech tento týden schválila dvě novely předpisů. Dočasná novela má začít platit zhruba za dva měsíce.
    Dopis ÚOHS přišel na magistrát v době, kdy pražská koalice řešila toto téma v rámci dohodovacího řízení. Z textu vyplývá, že antimonopolní úřad prověřuje podezření z porušení hospodářské soutěže v oblasti venkovní reklamy. Praha se dle jeho zjištění mohla dopustit omezení volné soutěže.
    Pražské stavební předpisy jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu. Billboardová lobby na protest proti předpisům vyvolala loni silnou mediální kampaň. Nesouhlasí totiž s regulací reklamy, kterou předpisy přinášely. Narážela přitom i na dlouholetou smlouvu Prahy s JCDecaux, která prý na poli reklamy znevýhodňuje konkurenty. Architekti a developeři naopak změnu přivítali. V lednu se kvůli předpisům demonstrovalo a začala se o ně zajímat policie.
Zdroj: Jana Hrubá
Vložil: ČTK, 19.02.15 15:40
Návštěvnost: 2334 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.