Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jak se dělá město - pozvánka na křest knihy

Paralelní Polis, Dělnická 43, Praha 7

27. února 2015 od 19:00 hodin

Program:
19:00 Osamu Okamura - zahájení, úvod
Jan Šépka, Mirka Tůmová, Cyril Říha - představení knihy
Diskuze - moderuje Osamu Okamura
20:00 Křest knihy - přípitek, večírekSrdečně Vás zveme na křest stejnojmenné knihy Jana Šépky a Mirky Tůmové, která se snaží hledat možné odpovědi na otázku, jak lze přistoupit ke komplexnímu řešení větších městských celků.
Jaké má být současné město? Co má lidem poskytovat? Je nutné stále opakovat ověřená schémata? Jak řešit problematická místa ve městě, která mají zajímavý potenciál, ale zároveň řadu omezení? Na tyto a další otázky týkající se např. dopravy, zeleně apod. se v knize snaží odpovědět týmy studentů architektury pod vedením Jana Šépky a Mirky Tůmové a ve spolupráci se zástupci osmi vybraných měst a městských čtvrtí. Na řešených příkladech se studenti snaží vždy v několika variantách ukázat, jak lze najít největší potenciál města, na základě kterého může vzniknout urbanistická studie nebo koncepce. Důležitá je konfrontace jejich návrhů přímo v řešené lokalitě za účasti občanů i politiků, kteří aktivitu studentů oceňují jako zdroj inspirace pro další rozvoj města. Kniha nastiňuje jiné možnosti v plánování strategie koncepce měst. V ideálním případě může sloužit jako nástroj pro přesvědčení politiků o potřebě vypisování architektonicko – urbanistických soutěží.

Více informací >
Autor: Tisková zpráva, 26.02.15 18:00
Návštěvnost: 4199 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.