Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Památný Hendlův dvůr přemění Skanska na 29 luxusních bytů

Praha - Společnost Skanska chce začít s rekonstrukcí památkově chráněného Hendlova dvora z 16. století na pražské Hanspaulce už letos na podzim. Vzniknout v něm má 29 luxusních bytů a čtyři nebytové prostory. Generální ředitelka Skanska Reality Naďa Ptáčková dnes ČTK řekla, že aktuálně řeší stavební povolení, o které požádali na konci loňského roku. Skanska se tak po několika letech opět vrací do segmentu luxusních bytů. Kolik bude rekonstrukce stát, Ptáčková neuvedla.
    Rekonstrukci nyní zabezpečeného areálu dlouhou dobu blokovaly spory s místním občanským sdružením. To už by nyní neměl být problém. "Po letech jsme se s občanským sdružením dohodli. Snažili jsme se reflektovat jejich připomínky," poznamenala Ptáčková. I proto věří, že začnou stavět už letos na podzim. Stavba by pak měla trvat 18 měsíců.
    Stavební firma projekt rekonstrukce několikrát přepracovala, spolupracovala na něm i s památkáři. Podle Ptáčkové však tento projekt neznamená, že by se Skanska Reality začala více zaměřovat právě na luxusnější byty. I nadále chce stavět převážně projekty ze středního a vyššího středního segmentu.
    Hendlův dvůr s památkově chráněným areálem známý také jako Šárecký dvorec se nachází v ulici U Matěje. První zmínka pochází z poloviny šestnáctého století, kdy zdejší krčmu provozoval Jan Chlum. Pozemky kolem krčmy v té době sloužily jako vinice. Později se dům rozrostl a často měnil majitele. Současná podoba je z roku 1803, kdy areál a budovy nechala opravit a zrekonstruovat nová majitelka, baronka Antonie Skronská z Bydžova. Po druhé světové válce stavbu spravoval Keramoprojekt, v roce 1964 se stala chráněnou kulturní památkou. Součástí stavby byla dlouhá léta oblíbená restaurace U Matěje, která je však už několik let uzavřená.
    Zájem o nové byty v Praze roste. Podle společné statistiky společností Ekospol, Trigema a Skanska Reality lidé loni v Praze koupili 5950 nových bytů, což je meziročně o 18,6% více. Developeři na to reagují výraznějším obnovením výstavby, někteří už se také, podobně jako nyní Skanska Reality, opět začínají pouštět i do luxusnějších projektů.
Autor: ČTK, 16.02.15 19:50
Návštěvnost: 2903 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.